באתר
במדריך
ראשי > תערוכות > צעצוע של גלריה

צעצוע של גלריה

מוזיאון הילדים הישראלי, חולון מרחיב את פעילותו וחונך גלריה אינטראקטיבית חדשה...

הפעילות בגלריה הכוללת אוסף צעצועים מתקופות וסוגים שונים מתקיימת בקבוצות בהדרכת מדריכים שחקנים המפעילים את הילדים וחושפים אותם לעולם מושגים חדש: אוסף, קטלוג, עיצוב, מיון ובחירה, אוצר ועוד.

ב"צעצוע של גלריה" מוצגים אוספים של צעצועים ישנים ברוח חדשה והם מתחלקים לסוגים שונים של צעצועים: צעצועי פח – צעצועים אלו היו פופולאריים מאד בשנות ה-50-40. עיצובם הושפע מעולם הקרקס ומנגנון ההפעלה שלהם דומה לזה של השעון המכאני. (צעצועי הפח הם מעיזבונה של המעצבת ליאת נישרי ז"ל).

כלי רכב - תצוגת כלי רכב מתקופות שונות, באמצעותם ניתן לראות את ההתפתחות הטכנולוגית.

 

חיות חיבוק – אוסף בובות רכות הכולל דובים ועוד. בובות החיבוק זכו לעיצובים מגוונים ויש להם משמעות רגשית וחווייתית מעולם הילדים.

צעצועי העץ של רות צרפתי
– צעצועים שעיצבה צרפתי בעיקר ל"משכית" ותרמה לגלריה החדשה. דמויות שהיו פופולאריות בשנות ה- 50-60 והושפעו מתרבות הבדואים והפלשתינאיים. חלק מצעצועיה של צרפתי כולל בובות יום הולדת, אותן הכינה רות במיוחד לילדים שהשתתפו ביום ההולדת של בתה חגית.

בובות עמים – בובות אופייניות לעמים שונים מוצגות בגלריה בליווי תפאורה באווירת סביבתם התרבותית.

"באטמן" – דמות פופולארית שמלווה בגיבורי הסדרה המחולקים לרעים וטובים. לבאטמן אין כוחות על אך הוא משתמש באמצעים מתוחכמים. (אוסף של אלאן גבריאל מתל אביב.)

צעצועי גומי - עם דגש על ברווזי הגומי. הברווז הצהוב הפך לפופולארי בעולם וכיום מקיימים מרוצים של ברווזי גומי, בעיקר בארה"ב וקנדה והכנסותיהם קודש לילדים במצוקה. (האוסף הושאל ע"י יריב אגוזי מגלריה לעתיקות "אגוזי" בתל אביב).

הפעילות מתקיימת בשבתות, חגים וחופשות בשעה 11:00 ומיועדת לילדים מגילאי 3 – 10. משך הפעילות: כשעה ורבע. מחיר כרטיס: 35 ₪ לילד ו20 ₪ למבוגר.

 

 

(24.05.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©