Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > אירועים > מיוחד: כל אירועי לילה לבן

מיוחד: כל אירועי לילה לבן

כל המופעים והאירועים בלילה יוצא מגדר הרגיל...

ביולי 2003 הכריז יונסקו על "העיר הלבנה" של תל אביב, כאתר מורשת תרבות עולמית. מאז מציינת עיריית תל אביב-יפו את ההכרזה  באירועי ה"לילה לבן", המתקיימים מדי שנה ביום חמישי האחרון של יוני, במסגרתם פתוחים מוסדות התרבות והאמנות, בתי העסק ומועדונים בעיר וכן מתקיימים מופעי חוצות במשך כל שעות הלילה.

 

השנה, עוגן "לילה לבן" בחוק העזר העירוני כחג רשמי של תל אביב יפו, המאפשר את פתיחת העסקים ופעילות החוצות במהלך כל הלילה. לאור ההצלחה בשנים קודמות, נרשמה השנה היענות שיא מצד כל גופי התרבות והאמנות הפועלים בעיר, והאירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים. ואלה האירועים:

מרוץ לילה לבן

לראשונה בישראל: מרוץ לילה ענק ברחובות תל-אביב-יפו, הנערך מטעם חברת נייקי ועיריית תל אביב ויהווה אירוע הפתיחה. ההזנקה ב- 20:45 מכיכר רבין, והוא יחולק לשני מסלולים: 5 ק"מ (עממי) ו- 10 ק"מ (תחרותי). בנקודת הסיום – מרכז דניאל עמיחי לחתירה בפארק גני יהושע – יתקיים מופע צ'ילאאוט למשתתפים. בנוסף יחולקו הפתעות ופרסים לזוכים, וכן ייערכו אימונים מיוחדים למשתתפים ללא תשלום. התענוג עולה 70 ₪.

הלילה הלבן של קלאב מד

מסיבת חוף במנטה ריי - מסיבת ריקודים באווירה רב תרבותית עם די.ג'י מיוחד מצרפת וצוותי בידור ממועדוני קלאב מד מארבע קצוות עולם. הערב יחל בשעה 22:00 במופע חימום של אמנים ישראליים ובהשתתפות צוותי בידור מקלאב מד שירקדו על הבמה ויסתובבו בין החוגגים עד שעות הבוקר המוקדמות. הכניסה חופשית.

שירה בציבור בחוף הצוק

מ-21:00 יתקיים על החוף המחודש של תל אביב הטיש הגדול עם הגבעטרון. לאור ההצלחה הגדולה של הלילה הלבן הראשון שבו השתתפו באירוע השירה בציבור בחוף הים למעלה מ-4,000 איש, תרחיב העירייה השנה את כמות אמני הזמר העברי. הכניסה חופשית.

הצגת חוצות של תאטרון הקאמרי

לראשונה, תיאטרון הקאמרי יוציא את ההצגה "מקום אחר ועיר זרה" לרחבת המשכן להנאת הצופים מתיאטרון בלתי אמצעי. ההצגה תוצג בחצות ולאחריה, יתקיים ערב שירה בציבור במתחם. כניסה חופשית.

 

כיכר בית ביאליק

בכיכר ביאליק יתקיים בית קפה, ובו יתקיימו: מופע מוזיקת ג'אז חיה עם חמישיית הג'אז של יעקב אמר. מארש דונדורמה במופע חי: הרכב של 14 נגני כלי נשיפה והקשה. הכניסה חופשית.

מתחם גן החשמל

ב-22:00 תתקיים הופעה של ערן צור, בשיתוף "לבונטין" במסגרת אירוע הסיום לפרויקט "שירה על הדרך" – המופע יכלול אמנים ומשוררים צעירים שיקריאו וישירו ממיטב השירה העברית.

סטנד-אפ

במסגרת אירועי הלילה תתבצע פעילות של HOT בחוף הבננה ביץ'. הפעילות מוקדשת כולה לערוץ ביפ, ערוץ הצחוק של HOT (בלעדי ללקוחותיה). הפעילות תהיה תחת קונספט של צחוק ותכלול: מופעי סטנד-אפ עם סטנדאפיסטים מובילים מהשורה הראשונה, הצגה של הפקת מקור חדשה של ערוץ ביפ – לראשונה, בבכורה ומגוון סרטים קומיים ברוח הערוץ. כניסה חופשית.


קולנוע

בסינמטק יוקרן מרתון סרטים אילמים עם מוסיקה חדשה, למנויים הכניסה חופשית. לסרטים המלווים בהופעה חיה המחיר: 40 ₪. לסרטים רגילים: 33 ₪. לתושבי תל אביב בעלי תעודת תושב 50% הנחה.
 
אופרה לילית


גם השנה האופרה הישראלית לוקחת חלק באירועי הלילה הלבן ומזמינה לקונצרט שיחל בחצות ויימשך עד השעות הקטנות של הלילה.  שלוש שעות של אריות פופולריות מאופרות ואופרטות, שירים ממחזות זמר לצד שירים ישראלים, פוצ'יני, ורדי וברנשטיין לצד ארגוב ווילנסקי, בביצוע זמרי האופרה הישראלית, בליווי פסנתר והנחיה. מחיר כרטיס: 45 ₪.


בנוסף, לכבוד הלילה הזה יועלו מופעי מחול, תיאטרון, מוזיקה, המוזיאונים יהיו פתוחים וכל התערוכות גם-כן, והרצאות במכללת עלמא.

 

לילה לבן

 

 

(28.06.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©