באתר
במדריך
ראשי > פסטיבלים > בקרוב: אירועי הרמת מסך 2007

בקרוב: אירועי הרמת מסך 2007

אירועי "הרמת מסך" 2007  עומדים השנה בסימן התחדשות. התוכנית כוללת 7 יצירות חדשות, של יוצרים שזו להם הפעם הראשונה שהם מעלים עבודה במסגרת זו.

"הרמת מסך" הוא פרויקט שנולד ביוזמת ובמימון משרד המדע, התרבות והספורט – המחלקה למחול, בניהולה של נילי כהן, סגנית ראש מנהל התרבות ומנהלת המחלקה למחול. המנהל האמנותי זו השנה השנייה הוא מיקי גורביץ', פסטיבל ישראל מנהל את הפרויקט ומפיק המשנה הוא משרד "פיסטוק אמנים".

בבסיס הרעיון של במת "הרמת מסך", עומדת השאיפה לאפשר ליוצרים צעירים עצמאיים, שאינם עובדים בלהקה ממוסדת, להציג עבודות בבכורה תוך שחרורם מההיבטים הלוגיסטיים והכלכליים של ההפקה, כמו: הפקת המופע, תפעול ההצגה, שווק, פרסום ועוד. בנוסף, זוכים היוצרים לליווי אמנותי צמוד ומקבלים 70% מן ההכנסות.

בכל שנה מוצגות ב"הרמת מסך" עבודות ממיטב היצירה החדשה של המחול בארץ אשר נבחרות בקפידה על ידי מנהל אמנותי. השנה נבחרו 7 יצירות והן מועלות ב-3 מסכים שונים.

את הרמת מסך תפתח בהופעת אורח להקת ורטיגו, במופע "ורטיגו והיהלומים" לכוריאוגרפיה של נועה ורטהיים ומוסיקה של ה"יהלומים" ורן בגנו. "ורטיגו" היא להקה שהחלה דרכה ב"הרמת מסך" ומאז הפכה למוערכת וחשובה בנוף המחול הישראלי. הלהקה ונעה ורטהיים זכו בפרס שרת החינוך התרבות לשנת 2006 ובפרס "רוזנבלום 2006 לאמנויות הבמה" של עיריית ת"א.

 

האירועים יתקיימו בין התאריכים 14.11.07- 28.11.07, במרכז סוזן דלל בתל-אביב ובמעבדה – המרכז לאמנויות הבמה בירושלים.

 

 

(18.10.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©