באתר
במדריך
ראשי > תערוכות > תערוכה חדשה בגלריה ג'ינא

תערוכה חדשה בגלריה ג'ינא

בתערוכה יוצגו כ- 100 עבודות של אמנים נאיביים מרכזיים מברזיל וארגנטינה...

בתערוכה החדשה בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, "הנאות פשוטות, ימים של פעם: הנאיבים מברזיל וארגנטינה", אשר תיפתח ביום ה', 25 באוקטובר, יוצגו כ- 100 עבודות של אמנים נאיביים מרכזיים מברזיל וארגנטינה.

האמנות הנאיבית של ברזיל

 

האמנות הנאיבית של ברזיל מעלה דימויים של נופים עשירים, בוהקים בצבעים טרופיים, של יערות גשם שוקקים בחגיגה של החי והצומח, ושל מקצב הבוסה נובה והטקסים הקצביים של הקנדומבלה. אירועי יומיום וחגיגות עונתיות מוצגים בפשטות, באידיאליזציה ובתמימות של ילדים.

האמנות הנאיבית של ארגנטינה

 

את האמנות הנאיבית של ארגנטינה אי אפשר לקטלג כלאחר יד. המסורות והמנהגים הילידיים של הארץ מעולם לא השפיעו על האמנים הנאיביים המקומיים באופן הדרמטי שבו השפיעו התרבויות האינדיאניות והאפריקניות על חבריהם האמנים מן הצפון. לחילופין, גלי ההגירה לארגנטינה – ובמיוחד אלה מאירופה – בשתי המאות האחרונות, והמיזוג שהם הולידו בין מסורות ומנהגים אירופאיים ואחרים לבין אלה של האוכלוסייה המקורית, הם שהשפיעו בעוצמה רבה על החיים, האופי והמנהגים של העם, כפי שהשפיעו גם על האמנות, האדריכלות, המוסיקה והספרות של ארגנטינה.


התערוכה, "הנאות פשוטות, ימים של פעם: הנאיבים מברזיל וארגנטינה", תוצג עד לתאריך 14.12.07 בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, דיזנגוף 255, תל אביב. 

(23.10.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©