Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > שיווק, פרסום ומרקום > בקרוב ייפתח המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון

בקרוב ייפתח המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון

המוזיאון הישראלי הראשון לקריקטורה וקומיקס ייפתח בחולון ב-20 לדצמבר 2007. המוזיאון הוא ראשון וייחודי בארץ ואחד מתוך 12 בלבד בעולם כולו...

המוזיאון הוא יוזמה משותפת של ראש עירית חולון, מוטי ששון, מנכ"ל העירייה חנה הרצמן, תיאטרון חולון ואיגוד הקריקטוריסטים הישראלי, ותוצאה של פעילות בתחומים אלה בשנים האחרונות בארץ. מנהלת המוזיאון היא גלית גאון.

הקמת המוזיאון היא הגשמת חלום עבור קהיליית הקריקטוריסטים והקומיקסאים בישראל, וכן מתן מענה לעשרות אלפי חובבי הקריקטורה והקומיקסאים, שיזכו למסגרת קבועה של פעילות ענפה בתחום זה. המוזיאון יחשוף את המבקרים לאמנות הקריקטורה על רבדיה, הקשריה ואיכויותיה, במטרה לקדם את ההבנה וההכרה בקיומה ונחיצותה של הקריקטורה לחברה, ולעודד את חקר תרבות הקריקטורה בישראל כמשקפת ומבקרת את הלך החיים המקומי.  

תהליך המיתוג

 

את הליך המיתוג של המוזיאון מלווים גדעון עמיחי וזאב רביד ממשרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי. עמיחי, קריקטוריסט יליד חולון, התגייס במהלך שנת ההקמה להיות חבר בוועדת ההיגוי של המוזיאון וגיבש יחד עם צוות הקריאטיב במשרדו את לוגו המוזיאון כחלק מתוך השיח הציבורי שבין מוזיאון-מדינה-יוצרים ודמוקרטיה.

עפרון הזהב

 

מידי שנה יעניק המוזיאון שני פרסי יצירה, "עפרון הזהב" על מפעל חיים המיועד ליוצרים ותיקים ופרס עידוד יצירה המיועד ליוצרים צעירים וסטודנטים. מידי שנתיים תתקיים במוזיאון תחרות קריקטורות ע"ש פרידל שטרן לצד תערוכה וטקס פרסים לזוכים.

 

המוזיאון משתרע על שטח של 430 מטר רבוע, ברחוב וייצמן בחולון. בימים אלה מוקם בקומת המרתף ארכיון היסטורי וארכיון פעיל לשימוש מקצועי מחקרי. בחלל המוזיאון מוצגות שלוש תערוכות קבע ושתי תערוכות מתחלפות בתחומי הקריקטורה, הקומיקס וההומור הויזואלי.

 

עם פתיחת המוזיאון תפתח תערוכת קריקטורות 'צייר של שיחות שלום' של המאייר והקריקטוריסט הותיק שמואל כץ שיהיה גם האמן הראשון שהמוזיאון יעניק לו את פרס "עיפרון הזהב".

במהלך השנה יארח המוזיאון הגשות של סטודנטים בתחומי האיור והקומיקס מבית הספר שנקר, תערוכות קיץ במרפסת המוזיאון ופסטיבלים כמו פסטיבל 'קאבום' שיתקיים שבוע לאחר פתיחת המוזיאון.

המוזיאון ישמר ויפתח ארכיון של תיעוד, שימור ומחקר של אוספים של קריקטורות מקום המדינה ועד היום. בארכיון יהיה מאגר ממוחשב רחב היקף של אוספים שהם ייחודיים בהיבט לאומי וגם עולמי.באוספי המוזיאון ניתן למצוא אוסף הקריקטורות של פרידל שטרן, אוספי זאב, חלקים מתוך אוסף אריה נבון ודוש, וכמובן אוספים מתהווים של יוצרי קומיקס וקריקטורה עכשווים (כשמונים במספר).

המוזיאון כסביבה חוויתית-לימודית

 

המוזיאון יעסוק בפעילות חינוכית מתוך מטרה לקרב את מערכות החינוך הפורמליות והלא פורמליות לתחום, תוך שהוא משמש כסביבה חוויתית-לימודית למבקרים. פעילות זו תכלול מפגשי אמן בין תלמידים ליוצרים, הכשרת מדריכי קומיקס בשיתוף עם קרן קרב, ליווי עבודות מחקר וגמר בנושאי קומיקס, קריקטורה ואנימציה, שילוב לימודי קומיקס בשיעורים למניעת אלימות, שיעורי אזרחות והשתלמויות מורים לאזרחות, היסטוריה של א"י, חברה ותקשורת חזותית.

אירועי פתיחת המוזיאון

 

אירועי הפתיחה של המוזיאון יתקיימו  ביום ה' ה-20 בדצמבר 2007. ביום הפתיחה ייערך כנס בינלאומי שיעסוק במעבר שבין המדיה המצויירת למרחב מוזיאלי, במעמד ראש העיר ובברכת יו"ר איקו"ם איציק ברנר ועידית עמיחי, מנהלת המחלקה למוזיאונים במשרד התרבות.

 

בכנס ישתתפו טומי לפיד שידבר על מעמד הקרקטורה בעיתונות הישראלית, איזל רוזנטל – קריקטוריסט תורכי אורח הכנס שידבר על קריקטורות בעולם האיסלמי ומישל קישקה יו"ר אק"י שיציג את תוכנית האו"ם לצייר קריקטורות למען השלום בה הוא שותף. כמו כן יתקיים פאנל יוצרים עכשויים לצד טקס הענקת הפרסים של המועצה לתרבות של מפעל הפיס בנושא אנימציה.

 

 

(21.11.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©