באתר
במדריך
ראשי > תערוכות > תערוכת "איטליה-אברייקה" - אלפיים שנות מפגש בין תרבויות

תערוכת "איטליה-אברייקה" - אלפיים שנות מפגש בין תרבויות

200 אוצרות תרבות יקרי ערך המשקפים 2000 שנות דיאלוג בין התרבות היהודית והאיטלקית בתערוכה חדשה במוזיאון ארץ-ישראל, ת"א...

ב-4 בדצמבר 2007, תיפתח במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב התערוכה "איטליה- אברייקה" (Italia Ebraica) המשקפת למעלה מאלפיים שנות מפגש בין התרבות האיטלקית לתרבות היהודית. תערוכה זו הנה מחווה של ממשלת איטליה לעם היהודי ולמדינת ישראל.

Italia Ebraica מתקיימת בחסותם של משרד ראש הממשלה, משרד החוץ ומשרד התרבות של איטליה; מחוז לציו; איחוד הקהילות היהודיות באיטליה, ובתמיכתם הכספית של הקבוצה הבנקאית Compagnia di San Paolo ושל חברת Telit Communications PLC. היוזמה לתערוכה היא של המכון האיטלקי לתרבות בתל אביב, שארגן אותה. ריכזה את הפרויקט סימונטה דלה סטה, מנהלת המכון.


אוצרות התערוכה, פרי רעיון של האדריכל דוד קאסוטו, הן נטליה ברגר ודניאלה די קסטרו. נטליה ברגר היא אוצרת ישראלית שאצרה תערוכות בינלאומיות שונות ודניאלה די קסטרו היא מנהלת המוזיאון היהודי ברומא. את התערוכה ילווה הספר Italia Ebraica, היוצא לאור באיטלקית ובעברית בהוצאת Allemandi. הספר בוחן לעומק את נושאי התערוכה דרך מסות של מומחים בנושא (עמוס לוצאטו, אלנה לוונטל, ג'וליו בוזי ואוגו וולי).

 

בתערוכה מוצגים למעלה מ-200 פריטים שהובאו מאיטליה, מארה"ב, מבריטניה, מצרפת, משוויץ ומפורטוגל – הן מאוספים פרטיים והן ממוזיאונים ומוסדות חשובים כגון גלריה דלי אופיצי בפירנצה, ספריית Palatina, הספרייה האפוסטולית בוותיקן והגלריה הלאומית ברומא.
התערוכה מייצגת את שורשיו העמוקים של הדו-קיום הממושך בין היהודים והאיטלקים, שנעוצים במיקומה הגיאוגרפי של איטליה במרכז אגן הים התיכון, האופי המיוחד של תושביה והסובלנות היחסית של השלטונות. איטליה היוותה כוח משיכה למהגרים ובהם גם יהודים שהגיעו אליה מן הלבנט, מצפון אפריקה, וממערב ומרכז אירופה. 

 

(22.11.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©