Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > מעורבות חברתית > אהבה היא כל מה שנחוץ כדי לחולל נס...

אהבה היא כל מה שנחוץ כדי לחולל נס...

"במשך חמש עשרה שנות עבודתי כבמאי חוויתי, מסיבות שונות, לא מעט אירועים מרגשים ומיוחדים, אך רציתי לחלוק עמכם שלושה אירועים, שלושה סיפורים מהקיץ האחרון, שלושה סיפורים שונים אך עם מכנה משותף אחד – אהבה" - מאת רונן פלד חדד...

לקטלוג Promo Media 2008 

 

במשך חמש עשרה שנות עבודתי כבמאי חוויתי, מסיבות שונות, לא מעט אירועים מרגשים ומיוחדים, אך רציתי לחלוק עמכם שלושה אירועים, שלושה סיפורים מהקיץ האחרון, שלושה סיפורים שונים אך עם מכנה משותף אחד – אהבה.

 

אהבה היא אור, וכמה קל לגרש את החושך הגדול עם מעט אור.

 

סיפור ראשון:

המאגר הלאומי לתורמי מח עצמות של "עזר מציון" הוקם בשנת 1998 והוא המאגר היהודי הגדול בעולם לתורמי מח עצמות. מדי שנה פונים אליו בבקשות חיפוש אלפי חולי סרטן יהודים מכל רחבי העולם. בניהולה המקצועי והמסור של ד"ר ברכה זיסר, מנהלת "אורנית",  זכה המאגר לתת מענה ולאפשר את ביצוען של למעלה מ-330 השתלות מח עצמות מצילות חיים במרכזים רפואיים בישראל ובעולם.

 

ספטמבר 2007 - ערב גאלה של מבצע "זמן חיים" להרחבת המאגר הלאומי לתרומי מח עצמות –  הילטון, תל אביב

 

נס חנוכה הפרטי של עומרי עטיה

 

לאירוע הגאלה היוקרתי הוזמנו כ-300 אורחים מבכירי המשק הישראלי. בן כספית הנחה, מוטי זיסר סיפר את סיפור חייו ועובדיה חממה שר את "אנא בכוח". במהלך הערב הוקרן סרט בהפקתנו: "24 שעות בחיי עומרי", החושף יום בחייו של עומרי עטייה, ילד בן 13 החולה בסרטן וממתין לתורם מח עצמות. סיכוייו של עומרי למציאת תורם היו בין 5%-10%.

 

הסיכוי קטן, אך "עזר מציון" לא מוותרים ומיד לאחר גיוס הכספים באירוע יוצאים למבצע התרמה נרחב. בי"א כסלו, 21 לנובמבר 2007, התקיים יום ההתרמה הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל ואף בעולם. ביום זה נאספו 32 אלף דגימות דם שהצטרפו למאגר מח העצם הלאומי של עזר מציון, המונה כבר קרוב ל-350,000 דגימות.
הפעילות המהירה של עזר מציון הוכיחה את עצמה, וכך נמצא תורם מתאים לעומרי, מבין עשרות אלפי דגימות הדם שנאספו ביום ההתרמה האחרון.

ועמרי עטיה: "אתמול עם צאת השבת הודיעו לי את הבשורה המשמחת. מבחינתי מה שקרה לי פה היום זה ממש נס חנוכה הפרטי שלי. את חנוכה תשס"ח אני לא אשכח בחיים. זה כל כך פשוט להציל חיים באמצעות תרומת מח עצם ואני שמח שהתורם שלי נמצא כל כך מהר. אני לא יכול לחכות לפגוש אותו ולהודות לו". איזו שמחה עטפה את משרדנו כאשר נודע לנו כי נמצא תורם. במהירות התקשרנו לצלמים, לכותבים, לאנשי ההפקה ולכל מי שעבד אתנו על הפרויקט והרגשנו את החיבור למשפחת עזר מציון - "המשפחה" של עומרי.

סיפור שני:

 
"שלוה" הוקמה במאי 1990 על ידי קלמן ומלכי סמואלס, בעקבות ניסיונם האישי עם גידולו של יוסי - בנם המיוחד – בבית ועל בסיס האמונה כי האחריות לדאוג לילדים עם צרכים מיוחדים אינה צריכה ליפול רק על המשפחה בה נולדו, ומגיעה להם תמיכת הקהילה הרחבה.

 

יולי 2007 - טקס הנחת אבן פינה למרכז שלוה החדש - ירושלים
"אמונה – אהבה – תקווה – כבוד האדם"

 

בהשתתפות למעלה מ- 1,500 איש, ביניהם משלחת של צמרת אנשי עסקים יהודים מארצות הברית ובכירים מעולם העסקים בישראל, חגגו ילדי "שלוה" ובני משפחותיהם את הנחת אבן הפינה לביתם החדש. האירוע נחגג בסימן "צבע עולמי בתקווה" - Color My World with Hope - ועוצב בהשראת ארבעת היסודות עליהן מושתת החזון של "שלוה" - אמונה, אהבה, תקווה וכבוד האדם.דוד דאור כתב שיר במיוחד לאירוע ודפנה בסטר, נשיאת סופרפוש, נענתה לבקשתנו והצטרפה למשימה עם כל עובדיה.

 

קשה לתאר במילים את הרגשות והדמעות שהציפו אותנו כאשר הורים וילדים מ"שלוה" עלו לבמה וסיפרו את סיפור חייהם, על ההתמודדות, הקשיים והצורך להיות בני אדם רגילים.  "'שלוה'", הם אומרים, "נתנו לנו אהבה ללא תמורה, פשוט אהבה. נקודת אור בעולם כאוטי ומפחיד". לילדים היה זה יום חג, יום צבעוני מלא שמחה - יש מי שמחבק אותם, שמקשיב להם, יש מי שנותן להם הזדמנות להיות במרכז התמונה, מחייכים, כמו שהם...  יש מי שנותן להם את ההזדמנות להיות ילדים.

 

בשלהי שנת 2010 עתיד להיפתח מרכז "שלוה" החדש בירושלים. המרכז יהיה הגדול מסוגו בישראל וישרת אלפי פעוטות, ילדים ונוער מדי שנה ואת בני משפחותיהם. השהות במרכז החדש עבור הילדים ומשפחותיהם תהיה ללא תשלום, על פי הנהוג ב"שלוה" מאז הקמת המרכז הראשון לפני 18 שנים.

סיפור שלישי:


תנועת חב"ד-ליובאוויטש היא כוח דינמי ונמרץ בחיים היהודיים, ותכניותיה נוגעות בחייהם של מיליוני בני אדם ומשפיעות באופן ישיר ועקיף על חיי היהודים בכל קהילה וקהילה.

 

במשך כמעט חמישה עשורים מתוך תקופה קריטית בהיסטוריה בת ימינו, המשיכה תכניתו של הרבי להגיע לכל פינה בעולם באמצעות אהבה ודאגה, ולהתפתח באופן דרמטי. שום חלק בקהילה לא קופח: מבוגרים וצעירים; גברים ונשים; מנהיגים והדיוטות, למדנים ועובדים; סטודנטים ומורים; ילדים ואף תינוקות. הרבי מליובאוויטש מבקש: " ממש את הפוטנציאל הטמון בך!, ניחנתם במתנת שמים, בכוח ואנרגיה עצומים – ממשו אותם!"

 

הם צוות. בעל ואישה. שליח ושליחה. הם שלוחים של הרבי, נציגי ליובאוויטש, שליחי חב"ד. אלה הם השלוחים. בתוך הקהילה החב"דית התואר "שליח" מעורר כבוד. הילדים שואפים להיות שלוחים, חולמים לאייש בתי חב"ד בארצות אקזוטיות רחוקות שבהן מדברים שפות משונות. במוחם הילדותי הם רואים את החלום כאידיאל צרוף, נקי מקשיים וטראומות הסובבים את השליח במציאות.

 

חב"ד –כסלו התשס"ח, נובמבר 2007, כינוס השלוחים העולמי – ניו יורק

 

המרכז לענייני חינוך הוא הזרוע החינוכית של חסידות חב"ד. ככזה, הוא אחראי על כל הפעולות החינוכיות ובעיקר על פעילות השלוחים. לאחר כינוס של ארבעה ימים נפתח המעמד המסכם של כינוס השלוחים העולמי - ה"באנקעט". באירוע החגיגי והיוקרתי משתתפים אלפי שלוחי הרבי מליובאוויטש, שהגיעו ממרחקים (כ-130 מדינת) ולאחר כמה ימים יחזרו לעיר שליחותם להמשיך את המהפכה היהודית בעולם.
באולם נכחו כ-4,500 שליחים שנמצאים במקומות שונים בעולם.

 

עבור כל שליח כזה הצלת יהודים היא משימת חייו. הוא לעולם לא יעזוב את מקום שליחותו. הוא נמצא שם עם אשתו וילדיו למען אותם יהודים. אחד משיאי הערב הוא מעמד ה"רול קול" שבו מכריזים על מדינה שבה יש שלוחים, ולבסוף כל השלוחים (כ-4,500 איש) קמים כאיש אחד, שרים ורוקדים כשבת אחים גם יחד. הערב מרגש וחד פעמי, כי פוגשים בו אנשים כה רבים עם מטרה אחת ויחידה: עשיית טוב וחסד בעולם.

 

אמרתי לנוכחים שזו ההפקה הראשונה שאני מביים ונוטש את מכשירי הקשר כדי להשתתף באירוע כחלק מהקהל. לא יכולתי שלא להיסחף. זו הייתה חוויה מאוד חזקה מבחינה רגשית. בדרך כלל אתה נמצא מאחורי הקונטרול ומנהל אירוע, אבל אחרי מעמד ה"רול קול" ירדתי משם אל הקהל כדי לרקוד.

 

שלושה סיפורים, שלושה אירועים שבכולם נשאר משהו ממני, ומשהו מאותם אירועים נשאר בתוכי לכל החיים.

 

אני רוצה להודות לנירית, אשתי, ולשירה בראשי שחולמות ועובדות אתי, ולכל אנשי המקצוע שהסכימו ללכת אתנו בדרך בה בחרנו, מתך הזדהות ואמונה כי סוף מעשה באהבה תחילה.

 

 

 

(05.05.08)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©