באתר
במדריך
ראשי > מעורבות חברתית > שוק התסריטים

שוק התסריטים

אירועי "השוק" המופקים למען עידוד היצירה הישראלית הם עיבוד לאירוע ניו- יורקי שנתי המיועד ליוצרי קולנוע וטלוויזיה...

ביום חמישי, 15 במאי, יקיים "בית הספר לתסריטאות", מיסודה ובניהולה של הבמאית והתסריטאית עידית שחורי, את שוק התסריטאים ה-11. שוק התסריטים ה-11 נערך בחסות "הוט", "קרן הקולנוע הישראלי", "יונייטד קינג", "דה-פלוס", "גרעיני חממה" ו"ישראל היום".

השנה, בניגוד לשנים קודמות, פותח ביה"ס במסורת חדשה אשר במסגרתה חגיגות שוק התסריטים תתקיימנה במתחם "שלוותא" שבנמל תל-אביב. האירוע ייחל בשעה 16:00 ויימשך אל תוך הלילה, כששיאו בשעת השקיעה.

משה אדרי, יו"ר בית הספר לתסריטאות ומנכ"ל חברת "יונייטד קינג" יתמוך גם השנה בשוק התסריטים. חידוש נוסף השנה: קרן "גשר" תעניק בתום האירוע מענק פיתוח מיוחד לכותב התסריט הטוב ביותר אשר יוצג בשוק.

כמנהג מסורת "השוק", נבחרת של כותבים צעירים, סטודנטים ובוגרים של בית הספר לתסריטאות, יציגו את מיטב התסריטאות המקומית. התוצאה: מתחם "שלוותא" יתמלא בעשרות "דוכני תסריטים" המחולקים על פי סוגי התסריטים ואורכם (10 דקות, 25 דקות, 50 דקות, סדרות קומיות, דרמות, דוקומנטרי ועוד). ב"שוק התסריטים" מוצעים סינופסיסים בלבד, זאת במטרה להגן על זכויות היוצרים.

מטרת האירוע היא יצירת מפגש מפרה בין אנשי "התעשייה" המחפשים תסריטים לסרטיהם – לבין תלמידי בית הספר ובוגריו. בנוסף, כתוצאה מה"שוק" נוצרה בבית הספר "ספריית תסריטים", בה מאוגדים כל הסינופסיסים אשר הוצגו בשווקי התסריטים שנערכו עד כה. בספריה מוצגים גם תסריטי הגמר של הבוגרים. ספרייה זו משמשת במהלך כל השנה את תלמידי בתי הספר לקולנוע מכל הארץ, וכן מפיקים ובמאים.

תקצירים של תסריטים אלה ואחרים מוצגים באתר בית הספר לתסריטאות

 

 

 

(12.05.08)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©