באתר
במדריך
ראשי > מעורבות חברתית > הכנס הבינלאומי השנתי של "דיאלוג בחשיכה"

הכנס הבינלאומי השנתי של "דיאלוג בחשיכה"

לראשונה בישראל: הכנס הבינלאומי השנתי של "דיאלוג בחשיכה" בהשתתפות 50 אורחים ומדריכים עיוורים מרחבי העולם...

לראשונה בישראל יתקיים הכנס הבינלאומי ה-12 של "דיאלוג בחשיכה" ב- 25.5.08 במוזיאון הילדים הישראלי, חולון.  

במהלך הכנס, בהשתתפות 50 אורחים ומדריכים עיוורים מרחבי העולם, יתקיים דיון בנושא כוחו של "דיאלוג" ותרומתו להעצמה אישית, דיון נוסף יעסוק במקרים יוצאי דופן וסיפורים מיוחדים מהמדינות השונות בהן מתקיים הפרויקט, פסקל ברקוביץ'- עיתונאית ובמאית, תספר את סיפורה האישי, התמודדותה עם הנכות ועוד. בכנס ישתתף גם הוגה הפרויקט, דר' אנדריאס היינקה מגרמניה.

"דיאלוג בחשיכה" - תערוכה החושפת באופן ייחודי ותוך התנסות אישית מטלטלת את עולמם של העיוורים לאלה שרואים- הוצג בלמעלה מ- 16 מדינות ברחבי העולם. הפרויקט הישראלי נחשב כאחד המוצלחים שבהם והתערוכה בישראל זוכה למספר המבקרים הגדול ביותר בעולם.  

ההצלחה הגדולה של הפרויקט בישראל הפכה את אנשי המוזיאון לנציגי "דיאלוג" בעולם: גיל עומר, מנכ"ל מוזיאון הילדים, ייעץ בהקמת הפרויקט במכסיקו, לירן פרנק, אחד המדריכים, מיועד להכשיר את צוות המדריכים בארצות הברית וצוות של מדריכים מ"דיאלוג" העביר סדנאות בחשיכה בירדן.  

הפרויקט הוקם לפני 4 שנים ותוכנן לפעול במשך חצי שנה בלבד, בתקווה להגיע ל 30,000 מבקרים. עד היום ביקרו בדיאלוג בארץ כ 300,000 (!) מבקרים. עד כה ביקרו כ- 5 מיליון מבקרים בתערוכה ברחבי העולם.  

מוזיאון הילדים מעסיק ב"דיאלוג" כ- 30 מדריכים עיוורים והפך למעשה לאחד המעסיקים הגדולים והקבועים במשק של עיוורים. מדריכי הפרויקט, עיוורים אמיתיים, "פוקחים" את עיני המבקרים להרגיש, לחוש, למשש, ובמלים אחרות להפעיל את חושיהם האחרים ולזכות במסע מרתק להכרת ולקבלת האחר, תוך כדי התנסות אישית.  

 

 

(21.05.08)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©