Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > שיווק, פרסום ומרקום > אומנויות תרבות רחוב באירועים

אומנויות תרבות רחוב באירועים

שילוב אומנויות תרבות הרחוב באירוע הינו קונספט ייחודי מפולפל ועכשווי, המופע מהפנט את קהל הצופים באירוע ומספק משב רוח קליל ואנרגטי...

תרבות אומנויות תרבות הרחוב – מהרחוב לעולם


תרבות אומנויות הרחוב מניעה את ההתרחשויות והפעילות בתחומי תרבות בקרב צעירים בפרט ובקרב האוכלוסייה הרחבה בכלל, תרבות זו אשר מקורותיה במטרופולינים של ארה"ב ואירופה מהווה בעשור האחרון מרכיב מרכזי בחייהם של הצעירים והחברה בישראל.
סגנון החיים האורבאני הצליח לכבוש מעמד בקרב שכבה רחבה של אוכלוסיה - צעירים, אופנתיים, "קוליים" ובעלי מקצועות חופשיים אשר אימצו את הסממנים והמאפיינים התרבותיים של מה שנהוג לכנות "תרבות הרחוב", או "תרבות ההיפ הופ" כמרכיב דומיננטי בתרבות הבילוי שלהם. תרבות זו מכילה רבדים וזרמים רבים, נמנה את העיקריים שבהם: רובד המוסיקה שכולל בתוכו את הראפ ותקלוט הדי.ג'י, רובד הריקוד שכולל בתוכו את הברייקדאנס וזרמים נוספים של ריקודים, רובד הספורט שכולל בתוכו את הפארקור, הסקייטבורד, הרולרבלייד והאופניים ורובד האמנות שכולל בתוכו את הגרפיטי האומנותי.
בעידן שלאחרי מהפכת תרבות המוסיקה האלקטרונית מהווה תרבות הרחוב אמירה חדשה ועכשווית של פתיחות חסרת גבולות המאפשרת שפע של סגנונות ורעיונות של "וואיב" מחוספס וצבעוני. בערים הגדולות בעולם - ניו יורק, ברלין, ברצלונה ואחרות, תרבות הרחוב היא זו המובילה בקרב משפיעי דעת הקהל לעבר "הדבר הבא" - התרבות העולה, תרבות אותנטית הבאה מהרחוב – תרבות חיה, בועטת ומרגשת.


אנרגיית אומנויות תרבות הרחוב – מהאומן לקהל


בכל הרחובות המרכזיים בערים הגדולות ברחבי העולם מתקיימות הופעות אומניי רחוב שסביבם תמיד נוצרת טבעת אנושית של קהל מסוקרן שמקיף אותם מכל עבר, קהל של עוברי אורח שעצרו לרגע את שגרת יומם ומביטים בהשתאות באומנים, אומניי הרחוב המציגים את כישוריהם הייחודיים גורמים לקהל לתחושת הפנוט, פליאה וצמא לעוד.


הפקת אומנויות תרבות הרחוב  - מהרחוב לאירוע


שימוש באומנויות מתרבות הרחוב באירועים מפיחה בקהל תחושה זהה לזו החשים אלו המביטים באומנים המציגים ברחוב, הקהל מהופנט מיכולתם הגבוהה של האומנים, מכישוריהם, מהיכולת להניע את גופם ולהשתמש בו ככלי בצורה ספורטיבית, ייחודית ומופלאה, האירוע מקבל משב רוח קליל ואנרגטי המכניס בקהל רוח צעירה ושובבה. עם אומנויות הרחוב השונות ניתן ליצור שילובים מעניינים בין סגנונות הרחוב השונים והתוצאה מניבה מופע במה ייחודיי המשלב אלמנטים אומנותיים של אקרובטיקה, ריקוד, ציור, מוזיקה, קצב ווידאו.
באירועים כמו Urban Moto Music המבוססים על טהרת תרבות הרחוב, הציבו את אומנויות הרחוב במרכז מהותו של האירוע הנחשב למצליח מאד בקרב הצעירים ופונה בעיקר לקהל יעד צעיר, אולם באירועים ופסטיבלים המחפשים אווירה רעננה וצעירה ולאו דווקא פונים לקהל יעד צעיר ראו לנכון לשלב אומנויות רחוב שונות במהלך האירוע או הפסטיבל, הסיבה לכך הינה הצורך ביצירת אווירה חדשנית, עכשווית, צעירה ומפתיעה באירוע.
בשנים האחרונות חלה עליה חדה באירועים העסקיים שראו לנכון לשלב במהלך האירוע תרבות רחוב, לשלהב את העובדים ומוזמני האירוע במופע ברייקדאנס מרענן וקיצבי לאחר יום גדוש בהרצאות או בשילוב ספורטאי פארקור הקופצים מהבמה במפגן אקרובאטי מרשים הגורם לקהל להגיב בהתלהבות מהדהדת - "ואוו". אומנויות הרחוב המזוהות בעיקר עם הצעירים תופסות בשנים האחרונות נתח נכבד באירועים מעונבים ורשמיים, תרבות המזוהה בעיקר עם הקהל הצעיר מצליחה להגיע לקהל מבוגר שמוצא את הקלילות בנפשו.


תפוצת אומנויות תרבות הרחוב – מהרחוב להמונים


אומנויות הרחוב מצאו ביטוי נרחב בערוצי המדיה השונים, מערוצי מוזיקה ותוכניות בידור ועד שירי היפ הופ המושמעים תדיר ברדיו. תוכנית הריקוד הפופולארית "לא נפסיק לרקוד" שמשודרת בערוץ 2 בפריים טיים, לקחה את תרבות הרחוב ועימתה אותה אל מול תרבות המחול, סגנון הרחוב אל מול סגנון הסטודיו. "לא נפסיק לרקוד" היא דוגמא לפופולאריות העצומה שתרבות הרחוב הגיעה אליה מאז שהמייסדים בשנות ה-70 שהתחילו את תרבות הרחוב שכבשה את העולם - רקדני ברייקדאנס שצמחו בפינת הרחובות בדרום הברונקס בניו-יורק ועשו ברייקים (שבירות) לקולות הסקרצ'ינג (הזזת התקליט) שהפיקו הפטפונים בין שיר לשיר.
בתוכנית לא נפסיק לרקוד רחבת הריקודים היא שטח מלחמה כמו ברחוב, רקדני ברייקדאנס מתייחסים לריקוד על הרחבה כאל מלחמה כפי שעשו ראשוני רקדני הרחוב במלחמת כנופיות הריקוד לפני 30 שנה, לא מלחמה פיזית אלא מלחמה בריקוד, בסטייל, בסגנון, במקוריות, מלחמה בה הברייקר צריך לתת את הכול בשביל לנצח. מי שיפתיע בביצועים מקוריים, יפגין שליטה מלאה בביצוע, באיזון בכניסה לתרגיל ורכות נעימה ביציאה ממנו, הוא המנצח האמיתי.


אנשי אומנויות תרבות הרחוב – האומנים שצמחו מהרחוב


אומנויות הרחוב השונות הינן מגוונות ורבות, נמנה את הפופולאריות שבהן:

ברייקדאנס
הריקוד הרשמי של הרחוב, הברייקדאנס צמח ברחובות ניו-יורק בשנות השבעים, פרץ למועדונים ומשם נפוץ לכל העולם. הברייקר/הבי-בוי - רקדן הברייקדאנס, שובר את גופו לצלילי המוזיקה, מבצע ביצועים אקרובטים בשילוב תנועות ריקוד הנשענים על שרירים וגמישות.

פארקור
אומנות התנועה האורבאנית, הפארקור צמח ברחובות צרפת, משמעות השם בצרפתית היא מסלול או דרך. ספורטאי הפרקור - הטרייסטר, מבצע תרגילים כוריאוגרפיים עוצרי נשימה ומתגברים על מכשולים הנמצאים בדרכו. מאחורי הפארקור נמצאת פילוסופיה עמוקה העוסקת במכשולים הניצבים הפני האדם במהלך חייו. לאלו שאינם חשופים לספורט הרחוב האקרובטי פארקור, הדרך הקרובה ביותר לתארו היא בדומה לפעלולים בסרטי המטריקס ,ספיידרמן וסרטי אומנויות לחימה, אך בלי הצורך בגרפיקת מחשב או חבלי בטיחות.

גרפיטי

אומנות ציורי הרחוב, יצירת אומנות ציור פרועה, משגעת ובועטת, התפתחה ברחובות ניו-יורק כאשר כנופיות הרחוב סימנו את שטח הטריטוריה בכתובות גרפיטי המזוהות עם הקבוצה שלהם, עם הזמן הסגנונות התפתחו והציורים נהיו יותר מיוחדים וכללו טכניקות קשות ללימוד וביצוע.
 
פליי ג'אמפר

קפיצי הניתור האורבאניים, לכל רגל מחובר קפיץ המקנה למשתמש יכולת ניתור מדהימה של בין 2 ל- 4 מטר באוויר !!!. המקצוענים מבצעים תרגילים אקרובאטים עוצרי נשימה ומקפצים מעל מכשולים בקלילות רבה, חלקם משתתפים בריצות למרחקים ארוכים כאשר בכל צעד הם עוברים 5 מטר.

רולרבלייד

גלגליות הלהב הם הדור הבא של הסקטים המפורסמים של שנות השבעים והשמונים והתפתחו לאומנות ספורטיבית של תעוזה, מקוריות וביצועים אקרובטיים. אומני הרולרבלייד משתמשים במכשולים הנמצאים בסביבה האורבאנית להפגנת ביצועי אקרובטיקה.

סקייטבורד

התחיל בשנות השישים בארה"ב על ידי גולשי גלים שגם מחוץ למים רצו להמשיך לגלוש. כמו הרולרבלייד גם אומניי הסקייטבורד מפגינים אומנות ספורטיבית של תעוזה, מקוריות וביצועים אקרובטיים. אומני הרולרבלייד משתמשים במכשולים הנמצאים בסביבה האורבאנית להפגנת ביצועי אקרובטיקה.

אופניים

האופניים הראשונים הוצגו בתחילת המאה ה-19 בצרפת ומאז עברו גלגולים שונים. האופניים הם כלי התחבורה היבשתי הלא ממונע הפופאלרי ביותר ומשמש מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. השימוש באופניים בספורט קיים כבר שנים רבות, השימוש בהם בתרבות הרחוב החל בשנות השישים ולאחר שהתחום צבר תאוצה החל ייצור באופניים מיוחדות המיועדות לכך. אומני האופניים מבצעים תרגילים של קפיצות ופעלולים אקרובטיים ומשתמשים במכשולים הנמצאים בסביבה האורבאנית.

ראפ

צמח ממסיבות האנדר גראונד בניו-יורק כאלמנט מרכזי בתרבות ההיפ-הופ, המנחה במסיבות תפס את המיקרופון והתחיל לזמזם משפטים מתחרזים לצלילי המוזיקה, וכך נולדה לה שירת הראפ.

די.ג'י
תקליטן הרחוב יוצר מוזיקה במו ידיו על ידי מיקסוס מקצבים ושריטת התקליטים הלוך ושוב על הפטפונים שיוצרת מוזיקה קצבית ייחודית.

טקטוניק

ריקוד מדליק הבא מצרפת בשנים האחרונות והתפתח במסיבות האלקטרו וטכנו, הריקוד עצמו מורכב מכמה סגנונות ריקוד שונות ויצר סגנון ריקוד חדש ומדליק שתופס תאוצה בקרב צעירים בכל העולם.

אומנויות תרבות הרחוב בחינוך – תיעול אלימות לאומנות


בתרבות הנוער כיום בכול העולם מהווה תנועת אומנויות הרחוב שבתוכם נכללים הברייקדאנס וההיפ הופ חלק נכבד ומהוות פן מרכזי בחיי החברה והפרט. הנוער בכלל והנוער בסיכון בפרט עוסק באומנות רחוב אם בדרך של ביצוע האומנות עצמה ואם בדרך של לקיחת חלק פעיל בפן החברתי שמתרחשת סביבה.
אומנות הרחוב היא תנועת תרבות מודרנית, עכשווית, יצירתית, אמוציונאלית ומאוד פופולארית, דרכה ניתן להתחבר לנוער ולהבין אותו. עיסוק באומנות הרחוב הינה דרך שהוכחה כיעילה בהפחתת אלימות, תיעול אנרגיות לעשייה אומנותית, פיתוח תחביבים, פיתוח כושר גופני, רכישת בטחון עצמי והשתייכות חברתית. אומנות רחוב מדגישה את פיתוח האינטליגנציה הגופנית תנועתית המתבטאת בכל סוגי הפעולות המצריכות שליטה מוטורית או שימוש בגוף ככלי הבעה ומדגישה את פעילותו היצירתית והעצמית של הנער. אומנויות הרחוב מפתחים יכולת פיתוח קשרים ומיומנויות למידה תוך שילובם בתכנים מעולמו הקרוב של הנער ומהווים מסגרת למידה משמעותית, זוהי פעילות יצירתית מודרנית של הבעה עצמית באמצעות עצמים, עזרים, המחזה, אלתורים, תרגילי משחק ותנועה, מוסיקה וכיו"ב.
מופעי סל תרבות העולים בפני תלמידי בית הספר והתיכונים ומוצגים בהיכלי התרבות ואלומות הבידור משלבים לעיתים ריקודי היפ-הופ שונים וברייקדאנס ונחשבים לפופולארים ביתר. הם מכוונים יותר כלפי קהל התלמידים היות ותרבות זאת נתפסת בעיניהם כמשהו מגניב, צעיר ועכשווי. לדוגמא: מופע הברייקדאנס התיאטראלי "רוקדים ברחוב", מופע המעביר לצופים מסר חינוכי נגד אלימות ומועבר בעזרת ריקודי היפ-הופ שונים וברייקדאנס, המופע מבוקש ביותר בקרב בתי הספר ברחבי הארץ.

בית אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production)


בית אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production) מספק הופעות ייחודיות ומקוריות מעולם התנועה האורבאנית ונותן קורת גג אחת לז'אנרים השונים שצמחו מהרחוב, משלב את תרבות הרחוב בכל האספקטים האפשריים – הופעות, הפקות, אירועי תרבות רחוב, ימי צילום, ימי חשיפה ועוד, עם שנים של ניסיון מעשי בהפקת תוכן לאירועים עסקיים ופרטיים, אירועי תרבות רחוב המוניים, תיאטראות, מופעי סל תרבות ועוד. בית אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production) מאגד תחתיו עשרות אומנים, חלקם פועלים ומאורגנים תחת הרכבים מקצועיים: הרכב הברייקדאנס אריות ציון. הרכב הפארקור הישראלי (IPT). הרכב גלגלי האש של רוכבי הרולרבלייד, סקייטבורד ואופניים. הרכב הטקטוניק Tecisrael. אומניי היפ הופ, ראפ, די.ג'י, פליי ג'אמפר ועוד. בית אומנויות הרחוב (Street Art Production) מביא את אנרגיית הרחוב לאירוע שלכם, אומנות רחוב עכשווית ומפולפלת עם אומני הרחוב המובילים בתחומם בארץ הסוחפים את הקהל באנרגיות ריקוד, אקרובאטיקה, מוסיקה, ספורט וציור. בעלי מיומנויות ייחודיות המשלבים בעבודתם תנועות דינאמיות, גמישות וכוח מתפרץ.
בית אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production) מביא את אנרגיית הרחוב לבמת האירוע עם כוריאוגרפיה ומוזיקה ייחודית, תנועות ריקוד מקוריות, אקרובאטיקה אורבאנית וספורט אקסטרים.
בית  אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production) מעביר דרך אומנות הרחוב - חשיפה למוצר, מודעות למותג, העברת מסרים שיווקיים, קונספט ייחודי לאירוע, תרבות עכשווית, שילוב של עובדי החברה ודימוי צעיר ועכשווי לארגון. בית אומנויות תרבות רחוב (Street Art Production) מתמחה בשילוב תרבות הרחוב באירועים והפקות, מתמחה בשילוב סגנונות תרבות הרחוב יחדיו על במה אחת ומתמחה בהופעות מקוריות וייחודיות של תרבות רחוב.


קישור לסרטון "הרקדן האוטומטי" בביצוע אריות ציון ופארקור ישראל עם רותי נבון בכנס אירועים ותערוכות 2009.

לאתר S-A-P

 

 

(09.02.09)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©