באתר
במדריך
ראשי > אירועים > PROMO 2009 - אירועי העשור - גד אורון הפקות

PROMO 2009 - אירועי העשור - גד אורון הפקות

גד אורון הפקות - 10 שנות אירועים

75 שנה לחברת החשמל
רעיון: גד אורון
מפיק ראשי: גד אורון
כותב ובימאי: דר' דן רונן
מנהל מוסיקלי ומנצח: קובי אשרת
ספקים: מעצבי תפאורה: שמואל אדם וגד אורון, מעצב סאונד: משה עציוני, הגברה ותאורה: זילברבויים,  מערכות הקרנה: Avs , מולטימדיה ופוסט: חברת החשמל – אגף הוידיאו
מיוחד: סיפורו של פנחב רוטנברג היה הרעיון התכני של האירוע לציון 75 שנה לחברת החשמל שהתקיים על פיסת יבשה שהוכשרה באמצעות ייבוש הים הנושק לתחנה. האירוע הכמעט ממלכתי היה במעמד ראש הממשלה, נשיא המדינה, שרים, חברי כנסת, כל עובדי החברה וגימלאיה ועוד אחרים מצמרת הכלכלה הישראלית.

אירוויזיון 1999
מפיק ראשי: גד אורון
בימאי שטח: צדי צרפתי
בימאית מצלמות: ריקי אריכה
תאורה וגנרטורים: גיל טייכמן מערכות עיצוב תאורה
ניידות: אולפני הרצליה/ערוץ 1
מנהלי מחנות: גיל בירן ושאול פלג
שנה: 1999
מיוחד: לקראת תחרות האירויזיון שנועדה להתקיים בישראל, הוחלט ברשות השידור ערוץ 1 להוציא לחברות הפקה חיצוניות הפקת Prerecording VTR  של קטעים שיהוו מעין מארז העוטף את שידור התחרות עצמה. זכינו לקבל לניהולנו הפקה מורכבת עם מוטת שליטה מסובכת (הפקה אמנותית מוטת שליטה של ערוץ 1) שחייבה שת"פ עם ערוץ1  תוך עשיית שימוש בשירותי צילום, כוח אדם של הערוץ מחד ושירותי בינוי, תפאורה, לוגיסטיקה אבטחה וכו' של גורמי הפקה חיצוניים.

מיסת האפיפיור
ניהול פרויקט: שמואל אדם
מפיק ראשי: גד אורון
מפיקה בפועל: דגנית בראשי
מפיק טכני: שאול פלג
שנה: 2000
מיוחד: בחודש מרץ נועדה להתקיים באתר מקסים המשקיף אל הכינרת (האגדה מספרת כי במקום זה נפרד ישו מ- 12 השליחים), מיסה מנוהלת על ידי האפיפיור יוחנן ה- 2. באמצע ינואר, (חודש וחצי טרום המיסה) נקראתי אל משרדו של ראש מינהלת ביקור האפיפיור רפי פלד, והתבקשתי לצאת לשטח ולתת לו בתוך 24 ש' היתכנות קיומה של המיסה (תיכנון לקליטת 150,000 מאמינים), במקום.
ואכן בתוך שבוע מיום הגשת התכנון והתקציב למשרד רה"מ, יצאה שיירה לוגיסטית לשטח, הוקם מחנה ניהול ומטה שעבד תחת שרביטו של מנהל פרויקט מדהים (שמואל אדם), שפעל על פי הנחיות (המפיק), שתורגמו לתכניות הנדסיות, מפרטים טכניים, והפעיל גורמי ביצוע בתחומי עבודות הכשרת קרקע, חשמל, גדרות, שירותי קהל, הספקת מזון, רפואה חירום, מכבי אש, אבטחה מכל הסוגים, משטרה וכו'. 9 שעות של מיסה (תוכן לא מוכר לנו כמפיקים), 150,000 מאמינים (מחציתם הגיעו מחו"ל), הגעה בהיסעים מאורגנים בלבד, תאורה (קילים), הגברה (זילברבויים), במה (בימות 88 + תלוי), 6,000 שוטרים, 8,000 סדרנים, בית חולים שדה, יחידות הספקה של מזון שתייה חמה, שידור חי (קונסורטיום של ערוץ 1 וה – Rai האיטלקי) ל – 28 מדינות,  ורק 4 אנשי צוות ניהול הפקה, ועוד כ- 200 אנשי מטה שטח (מנהל פרויקט, עורכי דין, מהנדסים, קב"ט, חשמלאים, מסגרים, טכנאים, טבח ומלצרים ועוד').

פסטיבל תפן
מפיק ראשי: גד אורון
יוצר, מנהל אמנותי ובימאי: ג'קי בכר
מפיק בפועל: גיל בירן
תקשורת ויח"צ: רונית ארבל
שנה: 2000
מיוחד: איך נותנים ביטוי לתעשייה, חינוך ותרבות? זו השאלה וזהו הבריף שקיבלתי ממנהלי תפן – פרויקט הייזום והתעשייה המתקדמת שהוקם על ידי סטף ומשפ' וורטהיימר.
הפגנת יכולת מרשימה של צוות הקריאטיב שגוייס, אותו הוביל הבימאי והיוצר של אירועי החוצות ג'קי בכר, יצרה מתכונת פסטיבלית מדהימה לכל המשפחה ששילבה עירוב של יצירה (60 מתחמים) מפסולת של חומרים בתעשייה של תפן, תערוכות חוייתיות על תעשיה, תהלוכות אמני חוצות במסלולי ביקור באולמות תעשייה מתקדמת, כיכר הופעות מרכזית של אקטים המפגינים מקצועיות ומיומנות ועוד'.
הימים ימי האינתיפאדה ומהומות במגזר הערבי, והפסטיבל היחידי שלא בוטל בגליל, הקהל המעורב של משפחות יהודיות, ערביות דרוזיות ועוד יצר בועה מדהימה של הפנינג חוייתי ואנושי מקסים.

מכביה 2001
מפיק ראשי: אתמר גורביץ
מפיק מופע הפתיחה: גד אורון
בימאי: רונן פלד
שנה: 2001
ספקים: מעצב תפאורה: ארז יניב, מעצב תאורה: אבי יונה במבי, מערכות הקרנה:Avs , הגברה: בטי בם, תאורה:קילים ועוד רבים.....
מיוחד: הימים ימי אינתיפאדה, ירושלים בצרות, ממשלת ישראל דורשת מהנהלת המכביה להעביר את טקס הפתיחה לאצטדיון טדי בירושלים. אילו לא ימים קלים להפקת פרויקט בסדר גודל שכזה, חודש וחצי טרום הטקס ההפקה נקלעת לקשיים אובייקטיביים, כתוצאה מהם אני מוזעק לקחת על עצמי את הפקת הטקס בירושלים. לצד ניסיונות (2), לפגוע באצטדיון טדי במהלך החזרות הכלליות, קיצוץ דרסטי בצוות ההפקה, והקטנת תשומות הפקה משמעותיות מבלי לוותר על התפוקות, מתנהלת במשך 20 שעות ביממה הפקה בפועל מטריפה בסיומה נפתח אירוע הפתיחה שהכיל 1,500 נערות ונערים, הרכבים וסולנים, תזמורות ואמני אקרובטיקה, מערכות תאורה, הגברה, תפאורה ובמות – הפקת ענק מרהיבה שהצלחתה היתה ההפך הגמור מאופן הפקתה, (זו היתה המכביה מספר 1 שלי).

ירושלים אני נשבע
מפיק ראשי: גד אורון
בינוי במות ומגדלים: שירותי במה
הגברה: זילברבויים
תאורה וגנרטורים: גיל טייכמן
הקרנות ומסכים: Avs
מיוחד: הימין הפוליטי בישראל, חיפש מפיק שהפיק עבור השמאל עצרות בכיכר רבין, וכך הגיעה אלי הפניה 12 ימים לפני המועד שנקבע להפגנה ועצרת ענק נגד השמועות .....שרה"מ בדיוניו בקמפ דיויד ויתר על ירושלים המזרחית...."ירושלים אני נשבע" הוא סלוגן הפגנה ועצרת ענקים סביב חומות העיר העתיקה שריתקה מאות אלפים מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל, למשך 6 שעות בהן נסגרה כמעט כל העיר ירושלים לתנועה על מנת לאפשר קיומה.

יובל ליד ושם – אירוע פתיחה
מפיק ראשי: גד אורון
בימאי ויוצר: רוני פינקוביץ
ספקים: מעצב תפאורה: מוישיק יוסיפוב, מעצב הגברה: משה עציוני, מעצב תאורה: אמיר ברנר, מולטימדיה: קבוצת מרלין, מערכות הקרנה: קול שר/Avs , הגברה ותאורה: בטי בם, בינוי במות וטריבונה: מונדו במות/עיריית ירושלים, התז' הסימפונית רשות השידור ירושלים, מנצח וסולן: שלמה מינץ
מיוחד: אירוע הפתיחה של אירועים לציון יובל ליד ושם – "זוכרים את העבר מבטיחים את העתיד". אירוע ממלכתי במעמד נשיא המדינה, רה"מ, שרים חברי כנסת – סגל א', ראשי מדינות אורחים, מנהיגים ואנשי רוח מכל העולם, ניצולי שואה ואישי ציבור מישראל (3,000 אורחים). האירוע נערך בכיכר גטו ורשה שהפכה ליום אחד לאמפי ענק (3,000 מקומות על טריבונה).

מכביה 2005
מפיק ראשי: גד אורון
בימאי: רונן פלד
מפיקת תוכן: דגנית בראשי
מפיק טכני: אברם בנון
עוזרת הפקה ראשית: רוית פרץ שפס
עוזרת הפקה לתוכן: רוני אורון
מנהל אמנותי: איבגני סברדלוף
כותבת: דפנה אנגל
מפיקת מולטימדיה: עדי פיינרו
ספקים: בינוי במות ואוהלים: האחים כץ, בינוי מגדלים: עיצוב במה, מערכות הקרנה ומסכים: Avs/סקרין לייט, תלבושות-עיצוב וייצור: אלה סקולניק.
מיוחד: 12 חודשי עבודה מאומצת, צוות מיומן, יוצר ענק וצוות ייצור - תוכן מהמובחרים, פיתח וניהל הפקת מופע ענק רב משתתפים של מופע הפתיחה של המכביה ה – 17. אצטדיון רמת גן, ימים טרום התנתקות מרצועת עזה, הרוחות סוערות, מתח פוליטי רב ואמצעי אבטחה שלא נראו כמוהם גורמים לצוות ההפקה להיות עסוקים בנוסף לתמיכה הארגונית לוגיסטית בתוכן, לעסוק בתמיכה בצרכי האבטחה העצומים. מופע מדהים של המפעל הציוני הגדול ביותר שקורה אחת לארבע שנים בישראל, צמרת המדינה, ועוד 44 אלף צופים המוזמנים אל האצטדיון במערך היסעי שאטלים שעבד ללא כל תקלה.
1,500 משתתפים נערים ונערות, הרכבים, תזמורת סמפונט רעננה, שרית חדד, רוני סופר סטאר, שבע ומוש בן ארי ועוד רבים.שידור חי לטלויזיה, טיפול בצבא עיתונים ותקשורת שנכח באצטדיון וקהל רב בחציו דובר שפות זרות.

כינורות של תקווה – גן בוני החומות ירושלים
מפיק: גד אורון
מפיק טכני: אברם בנון
ספקים: עיצוב תאורה: ערן קליין – אימאג'ין, תאורה והגברה: קילים, בינוי טריבונה/במה/תפאורה: קבוצת עיצוב במה.
שנה: 2008
מיוחד: במהלך מלחמת העולם השניה נבזזו כלי נגינה רבים מיהודים, ואוחסנו במחסני הצבא הנאצי ברחבי אירופה. לימים, בונה הכינורות המפורסם אמנון ויינשטיין והכנר הישראלי הנודע שלמה מינץ, הקימו מפעל לאיתור שיפוץ והחייאת הכינורות שאחרי כל אחד מהם סיפור מרתק ומרגש. היזם, הבמאי והמפיק בני בורא, יזם לקראת אירוע 60 למדינה, קונצרט בביצוע 2 תזמורות סמפוניות מאוחדות הסמפונית של אסטנבול (מוסלמים), סמפונט רעננה (יהודים) בניצוחו של עומר וולבר. קונצרט ייחודי שסולניו – שלמה מניץ, שיאט אסקין, יאיר דלל, ניגנו על אותם כינורות שניצלו ושוחזרו על ידי אמנון ויינשטיין.
המקום: גן בוני החומות בירושלים העתיקה (צמוד לחומה) שהיוותה את התפאורה.
בינוי: היכל תחת כיפת השמיים בן 2,800 מקומות ישיבה (הכל טריבונה).
אירוע מדהים אליו הגיעו כ – 2,000 רוכשי כרטיסים מאירופה וארה"ב ועוד כ- 800 רוכשי כרטיסים מישראל.

60 לשב"כ
איך מפיקים תוכן על אחד מהארגונים החסויים ביותר בישראל, שירות הביטחון הכללי, אם מספרים על 60 שנות אחד מהארגונים החשובים המשמשים עוגן אבטחתית ובטחונית למדינת ישראל?
איך מציגים את הכול באירוע לכלל עובדי השירות ולאורחי האירוע מבלי לפגוע כהוא זה בבטחון המדינה?
איך מארחים ביד לשריון – בלטרון 11,000 אורחים לארוחת ערב, מופע מדהים וענק וכולם יושבים על מושבים נוחים?
איך מביאים את כולם מכל קצוות הארץ למקום הלחוץ הדחוס הזה?
לגד אורון – מפיק ראשי
לרונן פלד – בימאי
לרעי בן צבי – מפיק טכני
ללאור עד – מפיקה בפועל
לנירית פלד – מפיקה אמנותית
לאברם בנון – ממונה בטיחות
לארז יניב – מעצב תפאורה
לרןנן נג'ר – מעצב תאורה
לקילים – הגברה
לגיל טייכמן מערכות עיצוב תאורה
ל Avs – מערכות מסי לד
לוידיאו ליין – הפקת מולטימדיה
לעיצוב במה – מערכות ישיבה וטריבונה
לעיצוב במה – במות ותפאורה
לכל אילו פתרונים, והם פתרו ויצרו מופע מדהים מכל הבחינות שעוד ימים רבים ידברו בו...

 

 

(24.03.09)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©