Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > שיווק, פרסום ומרקום > חדש על המדף: פרוטקציה וקשרים

חדש על המדף: פרוטקציה וקשרים

בימים אלו עולה על המדפים ספר חדש שנושאו פרוטקציה וקשרים. פרוטקציה הינו הספר שיצא לאור בזמן הנכון, כי אין יותר חשוב מקשרים בימים אלה, שבהם המצב הכלכלי נושף בעורפנו...

פרוטקציה הינו ספר שמלמד אריגת קשרים מהי, ואיך נעזרים בקשרים אלה. פרוטקציה הינו ספר שמלמד איך בונים מערכות יחסים ומפלסים בעזרתם דרך למקום הרצוי ולקידום המיוחל. נראה כי הספר יוצא  בעיתוי מתאים ביותר להבנת המארג, לא די להאמין במזל וכדאי ורצוי להיעזר בקשרים. החיפוש אחר קשרים היא שהפכה את האינטרנט על רשתותיה וקהילותיה לסיפור הצלחה. ובאמת למה להיתמם, אין כמו הפרוטקציה חיה, בועטת ונושמת ומהווה את המטרה העיקרית באותם מפגשים וריטואלים הנושאים שמות כמו: נטוורקינג; קהילות ברשת; קהילות חברתיות; מיקסינג; נטמיטינג; פורומים; קהילת הכרויות; אתרי מקושרים למיניהם; רשת חברתית; ועוד. וזו רק רשימה חלקית. ונזכיר גם את המפגשים החברתיים והעסקיים המסורתיים, שאינם וריטואלים, מפגשי יזמים, בעלי אותו עניין, אנשי עסקים, נשות עסקים, קוקטילים ייעודיים ומינגלינג, להתערבב ולהכיר.

הספר מעלה את הצורך בפרוטקציה וקשרים, כצו השעה, שכל אחד מאיתנו זקוק להם כדי לשרוד בעולם החומרני, מי יותר מי פחות, במצב כזה או אחר בחיים. פרוטקציה וקשרים מבטיחים שהחיים יזרמו יותר בקלות, יהיו נוחים יותר, ידאגו שלא תפוטר בין הראשונים בעת פיטורי החברה ותהיה ראשון לקידום וכמאמר המחבר: "אם יש לך פרוטקציה תוכל להגיע להישגים גבוהים להישגים רבים, והשמים הם הגבול.."

הספר מציג את כל יתרונות הפרוטקציה והקשרים, כיוון שאם נביט סביבנו, ניווכח שכל מה שקורה, קשור בסופו של דבר לפרוטקציה. החיים שלנו מורכבים מפרוטקציה, החל מהתור לקולנוע, דרך סידור מקום עבודה לילד ועד לקשרים בחברה קדישא שמסדרים לך או לאחד מקרוביך את מנוחת-הנצח במקום טוב... והרי זה לגמרי ברור ומי לא מכיר מצב שבו צריך להקדים ניתוח? ומתחילים לברר מי מכיר את המנתח, או מי מכיר מישהו שמכיר אותו. או מצב שבו רוצים להעביר את הילד לגן ילדים אחר, ומחפשים להכיר מישהו שעובד ברשות המקומית. רוצה להשתלב בעבודה בבנק? מובטח לך שיהיה קל יותר להתקבל אם אתה מכיר מישהו מהנהלת הבנק ... קרובת משפחתך זקוקה לעבודה בסופרמרקט? טוב שיהיה קשר טוב עם מנהל הסניף.  יש מקומות שכדי להשתלב בהם חייבים ממליצים, ויש מקומות, שכדאי וחשוב להכיר את חברי הועד.

מחקר שנערך בשנת 2004 הצביע בוודאות שהדרך היעילה ביותר להשיג עבודה היא בצורת... נכון, קשרים! והמצב של היום, מחייב ודורש קשרים כדי הצליח. אבל, איך זה עובד? איך מכירים אנשים? איך מתיידדים עם בעלי  תפקידי מפתח וחבריהם? איך לעשות שגם אני אכיר את כולם כמו החבר שלי, ומה לעשות בשביל זה? הספר פרוטקציה מלמד איך לעשות את זה נכון ולבנות רשת קורי עכביש ענפה בעזרתה תוכל לקדם את כל מה שאתה זקוק לו בצורה מהירה וחלקה.


הפרק הראשון בספר

 

מי צריך פרוטקציה בכלל? בעיה תיאורטית: כל אחד יכול להביע סימפטיה לסבלו של הזולת, אך דרוש חבר אמיתי כדי להפגין סימפטיה להצלחות.
אוסקר ווילד

טום למד לתואר שני בהצטיינות והתמחה בלונדון. דייויד סיים תואר ראשון עם ציונים ממוצעים. שניהם ניגשים לראיון עבודה בגוף גדול עם תעודות וקורות חיים שלהם... למי יש סיכוי גדול יותר?

נכון, אם היינו חיים באמת בואקום, היה טום מקבל את התפקיד, אך לאבא של דייויד יש קשרים ענפים במשק ובעזרת שיחת טלפון אחת הוא מצליח להגיע למישהו שיש לו קשר לא רע לאותו גוף שאליו ניגשו השניים לראיון. מי לדעתך יקבל עכשיו את המשרה?

זה אולי לא כל כך הוגן, אבל הבה נבחן מקרה נוסף:
טום למד לתואר ראשון וסיים בהצטיינות. גם דייויד למד לתואר ראשון וסיים בהצטיינות. שניהם ניגשים לראיון עבודה בגוף גדול עם תעודות וקורות חיים שלהם. למי יש סיכוי גדול יותר לקבל את המשרה?
התשובה היא שגם הפעם את המשרה יקבל זה שיש לו קשר טוב למקבל ההחלטות בחברה. - הוגן?

המסקנה כאן היא מאוד פשוטה. חשוב מאוד להשקיע בלימודים, במקצוענות, באזרחות טובה וביושר אבל אסור לרגע אחד להזניח את העובדה שכישורים לבד אינם מספיקים ודרושים גם קשרים. לשני אנשים עם כישורים זהים לא תהיינה נקודות זינוק זהות אם אחד מהם מקושר והשני לא. אדם שמתאמן, חייב להקפיד גם על תזונה ואדם שרוצה להיות בריא חייב מלבד תזונה בריאה גם להתאמן. יש כאן שני חלקי פאזלים המרכיבים את השלם והשלם הוא למעשה כל מה שאתה זקוק לו בחיים. לבנות לעצמך רשת ענפה של קשרים זה לא לוקסוס כי אם חלק אינטגראלי מחייך ואם לא הבנת והפנמת זאת עד היום, ניתן להניח שאתה נמצא כרגע רחוק מאוד מהמקום אליו יכולת להגיע בעזרת קשרים.

כל אדם החולש על תפקיד מסוים, ואין זה משנה כרגע אם הוא זבן בסוּפֶּר המסוגל לקדם לקופה את המוצרים שלך לפני כולם בתור הארוך של יום שישי ובין אם הוא מנכ"ל בכיר בחברה המעסיקה אלפי עובדים, כל אחד יעדיף לסייע לאדם נחמד שהוא מכיר ומחבב - וזה טבעי. אם היית צריך לחלק כרטיסים שקיבלת במתנה למופע רוק, סביר שהיית נותן אותם למי שאתה אוהב ומכיר ולא לאדם זר, נכון?

אם היית צריך לקבל לעבודה מנהל חשבונות והיית מראיין חמישה מועמדים באותה רמה כאשר אחד מהם הוא בנו של מכר שלך שביקש להעניק הזדמנות לילד, סביר שהיית נענה לבקשה ובעיקר אם כולם היו באותה רמה מקצועית, נכון?

אם היית יכול לסייע לחבר להגיע לפגישה עם מנהל חברה גדולה ששירת עמך בצבא, סביר שהיית עושה זאת - נכון? לעומת זאת, אין ספק שלא היית מפרסם ברבים שאתה מכיר את אותו מנכ"ל ושואל מי מעונין שתסדר לו פגישה עמו. האין כך הדבר?

אם היית עובד בחברת נסיעות וביכולתך לשדרג חדר רגיל במלון לסוויטה חלומית ללא כל תוספת מחיר, האם היית בוחר להעניק את ההטבה הזו לאדם זר שהזמין אצלך חדר או ללקוח ותיק ונחמד, למכר או לחבר?

אם היית ממונה על צוות בן מאה עובדים והיית חייב לפטר עשרה מהם, האם היית מפטר עובדים מקושרים שעשויים לפגוע בך או מעדיף לפטר כאלה שאינם בעלי קשרים ושאינם מסוגלים לגרום לך נזק? האם היית מפטר את אלה המקורבים אליך או מעדיף דווקא את אלה שהקשר עמם רופף ולא מחייב? התשובה שוב ברורה.

המסקנה היא שככל שתכיר יותר אנשים ותקשור יותר קשרים, יהיו לך יותר סיכויים לפתוח את כל הדלתות שאתה רוצה לפתוח עכשיו או שתרצה לפתוח בעתיד בכל הקשר שהוא, בין אם זה עם רופאים, אנשי צבא בכירים וזוטרים, אנשי היי-טק, אנשי מכירות, אנשי שיווק, בנקאים, שכירים, עצמאיים - ומי לא? כישורים בלבד אינם מהווים מתכון להצלחה. אתה צריך יותר מכך.

הבט סביבך לעבר אלה שעשו זאת. הם מקושרים ומחוברים לכל האנשים הנכונים בכל המקומות הנכונים. קשרים הם מסוג הדברים החשובים ביותר שכל אחד מאתנו יכול להשיג לעצמו על מנת להתקדם. ההבדל בין אדם עם קשרים לאדם ללא קשרים משול לאדם שנאלץ להעביר לבדו מקרר למרחק גדול בעוד שלרשותו של זה עם הקשרים עומדת עגלה בעלת גלגלים טובים ולו, לראשון, מחוסר הקשרים, יש בקושי חבל.

קשרים בכל מקום יסייעו לך לאורך כל חייך בכל אחד מתחומי החיים החל משיפור המצב הכלכלי, הכרות של בני ובנות זוג, העשרה של ידע, שיפור תרבות הפנאי, הצלת חיים על ידי הכוונה של מקושרים לאיש הנכון בזמן הנכון במקרה של מחלה חלילה, התגברות על מכשולים, הדיפת אויבים, מציאת עבודה, שותפות ביזמויות או בקיצור - ניצחון לאורך כל הקו בעזרתם של מיליון אנשים לפחות הנמצאים סביבך.

אם אתה רוצה להתקדם, להצליח, לסייע לבני משפחתך, למקורביך, להשפיע ולהגיע, אתה צריך פרוטקציה.

'מי צריך פרוטקציה?' שאלתי בראש הפרק. אתה צריך פרוטקציה... סליחה, קשרים.

תחשוב על כך. קשר אחד, טלפון אחד, יכול ברגע נתון לשנות את חייך, להזניק אותך למשרה מדהימה, להציל את חייך, להכיר לך את הדמות החשובה ביותר שהכרת עד כה. כל מה שאתה זקוק לו למעשה הוא שבצד השני של הקו יימצא האיש הנכון שירצה לעשות עבורך משהו שאתה צריך בגלל הקשר שלכם.

העניין הופך להיות מדהים יותר כשאתה מבין ממחקרים המראים שהאדם הוא יצור חברתי מטבעו ורוצה לקשור קשרים, כי אלה הם הצרכים הטבעיים שלו. משמע שאתה לא צריך לשנות אף אחד כי אם רק להבין איך עכביש צריך לפעול כדי לאסוף אליו עוד ועוד אנשים...

קשרים... פרוטקציה.

 

 

(02.06.09)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©