באתר
במדריך
ראשי > אירועים > בקרוב: מחולוהט 2009

בקרוב: מחולוהט 2009

מחולוהט 2009 יתקיים השנה בסימן 20 שנה למרכז סוזן דלל עם שפע בכורות ישראליות ומופע אורח מחו"ל...

"מחולוהט 2009" – אירוע המחול הגדול של הקיץ יתקיים השנה בסימן חגיגות 20 שנה לסוזן דלל. במסגרת זו יועלו 76 ערבים עם כל יוצרי המחול בארץ ומספר שיא של 11 בכורות מחול, כמו כן יתקיים מופע אורח מחו"ל של רקדני בלט בית האופרה מפריז.

כשנוסדה מסגרת "מחולוהט" לפני 13 שנים היא נמשכה 3 שבועות בלבד, כיום התרחבה המסגרת ל-7 שבועות, עובדה המעידה על התפתחות תחום המחול ועל החשיבות הרבה שמיחסים היוצרים למסגרת זו.

המופעים ב"מחולוהט" מרכזים את עבודותיהן של מרבית הלהקות ויוצרי המחול הישראלים ומייצגים את כל גווני העשייה המקורית בתחום: מן הלהקות הגדולות, דרך היוצרים הוותיקים והיוצרים הצעירים העצמאיים שמעלים מופעים במיגוון הרחב של התחום - מחול עכשווי, מחול מזרחי, פלמנקו, מחול בשילוב אמנויות במה אחרות ומחול ניסיוני.

היוצרים הישראלים שיעלו בכורות במחולוהט: תיאטרון מחול רנה שינפלד, יורם כרמי, סאלי-אן פרידלנד, קבוצת ורטיגו "רוקסי" , ענת גרגוריו, יסמין גודר "Under", אלינה פיצ'רסקי, קולבן דאנס, קרן ואבנר פסח, ארתור אסטמן ואילנה בלסן ועידן כהן עם "אגם הברבורים".

7 סולני בלט מבית האופרה פריז יבצעו פעמיים את המופע: "אפקט הכוריאוגרפיה" הכולל רפרטואר עכשווי של יצירות מאת: ניקולאס פול, חוזה מרטינז וברונו בושא.

כמו בכל שנה יציג "מחולוהט" את העשייה של יוצרי המחול ובנוסף לבכורות יועלו מופעי מחול שהועלו במהלך השנים האחרונות בישראל. בין המופעים והלהקות: להקת המחול בת שבע עם "הורה" יצירתו האחרונה של אוהד נהרין ו"מקרובה קביסה" מאת שרון אייל, אנסמבל בת שבע עם "קאמוס/לאב" - ערב מאת אוהד נהרין ושרון אייל. ענבל פינטו ואבשלום פולק עם "הידרה" ו"ראשס/סודאד" , להקת המחול "ורטיגו" עם "רעש לבן", רונית זיו, מיה שטרן ותומר שרעבי, להקת בומר, רננה רז עם "אוב", עידו תדמור עם "תא" ו"הסיר של סימה", אילנית תדמור , בנגורה, ניב שינפלד, יעל טל, שירה שמי , המרכז לתיאטרון עכו, דנה רוטנברג, גלית ליס, שלומי פריג', ערב של מופעים מ"גוונים במחול": מיכאל מילר, ארקאדי זידס, אודליה קופרברג , טניה וינוגרד , דפי אלטבב, מיכל נתן, אליס דור-כהן, יעל טל, "מונגר" –הפקת מרכז סוזן דלל.
 
"מחולוהט" בשותפות עם חברת "יפאורה".

 

"מחולוהט 2009", 1 ביולי עד 29 באוגוסט 2009, מרכז סוזן דלל.

 

(16.06.09)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©