באתר
במדריך
ראשי > מרכזי מבקרים > מיצגים חדשניים בבית התפוצות

מיצגים חדשניים בבית התפוצות

קבוצת אורפאן החלה לעבוד על סדרת מיצגים ייחודיים בבית התפוצות. המטרה להנציח את תרבות קהילות ישראל בתפוצות העולם באמצעות מיצגים חוויתיים...

הפקת מיצגים: קבוצת אורפאן

 

בימים אלה החלה קבוצת אורפאן לעבוד על סדרת מיצגים ייחודיים בבית התפוצות."היכל הקהילה" יהיה היכל הנצחה לקהילות ישראל בתפוצות העולם. במיצג חדשני תלת מיימדי, יחוו הצופים את תרבותה של כל קהילה וקהילה על כל גווניה, ויעברו מסע בזמן ובמרחב – מן העבר המפואר - אל העתיד המזהיר.

 

המיצג שיוביל את המיזם הוא "קסם בוכרה" – מחווה למורשת יהדות בוכרה. במיצג הסטריאוסקופי, יטוסו הצופים על השטיח המעופף – אל עבר תרבות נעלמה... יחד ייסחפו אל תוך הסיפורים המרתקים, יחושו את הצלילים, הקולות, הטעמים והמראות של אותה תרבות קסומה. דת, משפחה, מנהגים, שורשים - חוויה הפורשת בפני הצופה מניפה של אנשים, צבעים, ניחוחות ומנגינות. המיצג משתמש במניפה זו כבחלון-זמן ויזואלי, אשר לוקח אותם אל המראות וההיסטוריה הבוכריים.

 

למיצג יתווספו אלמנטים אמנותיים, אשר ייצרו בין השאר, בטכניקות האנימציה, אשליה של תנועה בחלל. הצופה ממש "יכול לגעת" בפרטים המופיעים מול עיניו בסרט.
המעבר בין מרכיבי התרבות, ידמה טיסה בשמי השווקים, השכונות, בתי הכנסת והנופים של בוכרה הקסומה. בין השאר, יסופר סיפור עליית הקהילה לישראל וההשתלבות בחברה של ימינו, ויחתום במבט אל עבר העתיד.

סיפור בוכרה יהיה מופת והשראה לסיפורים הבאים, לקהילות הבאות שתופענה בהיכל, שיעוצבו במטרה להחיות את מורשת יהדות בוכרה בפני הקהל, ולהנציח את המורשת לדורות הבאים.

 

 

(28.06.09)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©