Banner_up_shfaim
באתר
במדריך
ראשי > פסטיבלים > פסטיבל האור בעתיקה - אור ירושלים 2010

פסטיבל האור בעתיקה - אור ירושלים 2010

פסטיבל האור בירושלים מתקיים זו השנה השניה בהפקת חברת אריאל בהשתתפות 70 אמנים מובילים בתחום האור בינהם גיל טייכמן ומלכי שם טוב...

'פסטיבל האור 2010', האירוע הגדול והמרתק בתחום אמנות האור יתקיים במרחב העיר העתיקה בירושלים. מדובר באירוע אמנותי ייחודי, ענק שיחשוף פסלי ומיצגי אור מרהיבים ביופיים, שעוצבו במיוחד לפסטיבל על ידי  גדולי אמני האור בארץ ובעולם. הפסטיבל הינו  חוויה חושית מרהיבה וקסומה של אמנות ואור, הצפויה לשנות את פני העיר העתיקה בירושלים למשך שבעה לילות ולהעניק לה, באמצעות האור, מימד אמנותי ודרמטי.


זו השנה השנייה בה נערך פסטיבל האור הבינלאומי בעיר העתיקה בירושלים, לאחר שהפסטיבל אשתקד זכה להצלחה חסרת תקדים, עם למעלה מ-200,000 מבקרים, ושבחים רבים על העבודות האמנותיות שהוצגו בו. גם השנה, הקהל מוזמן להשתתף בחוויה הקסומה, כאשר 5 מסלולים שונים יובילו אותו מאתר לאתר ומיצירה ליצירה. את החוויה ישלימו פעילויות נוספות כגון תהלוכות מוארות, יריד מעצבי גופי תאורה, מופעי חוצות, מבחר אתרי התיירות בעיר העתיקה ועוד.

 

השנה יארח הפסטיבל כ- 70 אמנים מובילים: שישה אמנים בינלאומיים בעלי שם מהיוצרים המרתקים ביותר בעולם אשר יציגו במהלך השבוע את מיטב היצירה האמנותית בתחום בעולם. בנוסף ישתתפו אמנים ישראלים מובילים אשר יצרו מיצגים ומיצבים מיוחדים לאירוע ועוד אמנים רבים אשר יציגו עבודות שונות בפסטיבל. בין האמנים: מירב איתן וגסטון צהר מסטודיו או*ג'י, ערן קליין, מלכי שם טוב, ברנרדו שקולניק גיל טייכמן, אלון בירגר, קובי רוזנטל ורבים נוספים שיציגו עבודות ייחודיות.


מיצבים בעיר העתיקה


בשער יפו, יוצגו שני מיצבים רבי רושם של אמני 'קבוצת TILT ' מצרפת השואבים את השראתם מהצמחיה על ידי יצירת סבך דשא ענק זוהר. בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון יוצג  המיצג 'Motion Field' של קבוצת Filament [אנגליה] - מיצג תאורה המזמין את הקהל לטייל בשדה ענק הבנוי משורות של צינורות אור גבוהים. העבודה 'שמלה ל- 5 אנשים' של האמן הקוריאני  Taegon Kim , שתוצג אף היא בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון - בעזרת סיב אופטי, מקרן וידאו ו- DVD יוצר האמן עבודות פיוטיות הבוחנות את מהות הקשר האנושי. היצירות בנויות כך שהן יכולות לארח בתוכן מס' אנשים. הן עוטפות אותם ומזמינות אותם להיות חלק מקשר משותף. האור המוקרן אשר הופך את השמלות מצורות רפאים מסתוריות לממשיות הוא למעשה בבואה של רצונות ומאווים המורכב מסדרת דימויים חזותיים.

רמי ברון [צרפת] יציג את עבודתו This Horse is only Gallop כבמעשה קסם, ללא צורה, חומר וצבעים עולה מתוך אוסף של 18  נקודות מאירות, הנעות על מסלול קבוע, דמותו של סוס מירוץ בשיא דהירתו. מיצב הסוס הדוהר לוקח את הטכנולוגיה צעד נוסף קדימה מתוך ניסיון להבין את מהות התנועה וכמחווה לעבודותיהם של ז'ול מארי ואדוארד מייברידג', אמנים אשר היו בין הראשונים לשלב אמנות, מדע, קולנוע וביומכניקה. יצירה מרשימה נוספת היא 'האאורה', של גסטון צהר ומירב איתן מגלריית או ג'י: האאורה היא שדה מואר וצבעוני העוטף כל גוף אורגני חי ונחשבת לביטוי שלם של האנרגיות הרבות באותו גוף. מיצב אאורה הוא חלל אור צבעוני קורן המורכב מאלפי רצועות זוהרות (סטיקלייטים), העוטפים את המבקרים בהילת אור צבעוני שישתנה בכל יום במהלך הפסטיבל, כמחווה לעיר ירושלים ולאנשים השונים המרכיבים אותה.

 

מופעי אור ייחודיים

 

במסגרת הפסטיבל השנה מוזמן הקהל לשני מופעי אור ייחודים, קבוצת 'פירומניה' תופיע במופע 'ההיסטוריה של האור' בגן הבונים- מופע אור קולי המשלב אקרובטיקה ומחול עם הקרנות וידאו ואפקטים של תאורה ופירוטכניקה. באירוע פתיחת הפסטיבל יתקיים קונצרט יוצא דופן המשלב מוסיקה ותאורה בהשתתפות אמן האור הבינלאומי גרט הוף והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור בניצוחו של גל אלתרוביץ'.

יריד מעצבי גופי תאורה מפוסלים, בו ייטלו חלק כ- 20 מעצבים שונים אשר מייצרים גופי תאורה ייחודים בעבודת יד, יתקיים במהלך הפסטיבל בקארדו. עבודות מקוריות של אמנים וגלריות מכל הארץ, יוצגו ויימכרו לציבור הרחב.

שאטל אוטובוסים [ללא תשלום] יעביר את המבקרים סביב אתרי הפסטיבל וחומות העיר העתיקה.

לפרטים נוספים

  

פסטיבל האור בעתיקה - אור ירושלים 2010 16- 9 ביוני, בין השעות 20:00-24:00, במרחב העיר העתיקה בירושלים.

 

 

(26.04.10)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©