באתר
במדריך
ראשי > אירועים > חליל הקסם בפארק יהושע

חליל הקסם בפארק יהושע

האופרה חליל הקסם של מוצרט בהפקה צבעונית וקסומה התקיימה תחת כיפת השמיים בפארק יהושע, בהנחיית רון חולדאי...

עיריית תל- אביב- יפו בשיתוף האופרה הישראלית ממשיכה את מסורת ההופעות הפתוחות בפארק גני יהושע ומעלה השנה את אחת האופרות האהובות ברפרטואר האופראי בהפקת ענק תחת כיפת השמיים, בהנחיית רון חולדאי.

מאות אלפי צופים נהנים מדי קיץ ממופעי האופרה בפארק. השנה, עלתה הפקה חדשה של האופרה האחרונה של וולפגנג אמדאוס מוצרט, חליל הקסם. המנצח דיוויד שטרן, מנהלה המוסיקלי של האופרה הישראלית נצח על תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בהשתתפות מקהלת האופרה הישראלית וסולני האופרה הישראלית, ביניהם הילה בג'יו בתפקיד הנסיכה פמינה, גיא מנהיים בתפקיד צייד הציפורים פפגנו, ליליה גרצובה  בתפקיד מלכת הלילה, יוסף ארידן יגלם בתפקיד טמינו, דניאלה לוגסי בתפקיד פפגנה, אפרת אשכנזי, שירה רז ואיילה צימבלר בתפקיד הגבירות, טיל פאבייטס בתפקיד זרסטרו, דאג ג'ונס שלו מנשה, אנמיר צור ונעמי שלו בתפקיד שלושת הנערים. כמו כן ישתתפו בהפקה עשרות שחקני ורקדני הישראלית ורקדני "הפרוייקט" של האופרה הישראלית ומרכז סוזן דלל.

 

צוות היוצרים של ההפקה הוא במאי האופרה הוא גד שכטר, מעצב התפאורה הוא במבי פרידמן, מעצב התלבושות הוא ז'אן פייר קפירון, ומעצב התאורה הוא אורי מורג. הכראוגרפית היא יוג'ני אנדרין.

האופרה חליל הקסם מגוללת סיפור אגדה במרכזו הנסיך טמינו הנשלח על ידי מלכת הלילה להציל את ביתה פמינה שנחטפה בידי זרסטרו הרשע, יוצא למסע המסוכן לעבר ארצו של זרסטרו בלוויית צייד הציפורים פפגנו, ובמהלך המסע מגלה כי זרסטרו הוא דווקא השליט הטוב ומלכת הלילה היא המלכה הרעה והמאיימת. בסופו של המסע לחיפוש האהבה והחיפוש העצמי, טמינו מוצא את פמינה והם נבחרים בידי זרסטרו לשלוט בממלכתו.


אופרה חליל הקסם, 14 ביולי 2011, פארק גני יהושע.
פתיחת שערים 19:30
תחילת מופע 21:00
הכניסה חופשית 

 

 

(03.07.11)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©