באתר
במדריך
ראשי > אירועים > אירוע השחזור הגדול של כ"ט בנובמבר

אירוע השחזור הגדול של כ"ט בנובמבר

ההסתדרות הציונית העולמית ערכה שחזור היסטורי לכ"ט בנובמבר במלאת 64 שנה ליום ההחלטה באו"ם על הקמת מדינת ישראל, אלפי אנשים גדשו את הרחבה - שחקנים, בני נוער, מבקרים, נגני רחוב, להקות מחול ועוד..

האירוע ביוזמת ההסתדרות הציונית העולמית

לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שוחזר יום כ"ט בנובמבר, היום בו קיבלה עצרת האו"ם את החלטתה בדבר הקמת המדינה העברית- מדינת ישראל. בכוונת המארגנים היה לשחזר במדויק את התמונה ההיסטורית. במטרה לחזק את המודעות ליום חשוב זה, אשר בעקבותיו, ביום ה' באייר תש"ח הוכרזה מדינת ישראל, וכדי לעודד את הרוח הציונית במדינת ישראל, יזמה ההסתדרות הציונות העולמית את שחזור קבלת הבשורה על החלטת האו"ם ואת חגיגות ההמונים ברחוב. אלפי אנשים וביניהם בני נוער, נשים, ילדים ומבוגרים לקחו חלק בחגיגות ההמוניות, רקדו ושמחו למשמע הקלטת החלטת האו"ם, בדיוק כמו לפני 64 שנה.

דמויות היסטוריות אשר לקחו חלק בחגיגות המקוריות גולמו על ידי שחקנים וביניהם ראשי הממשלה לשעבר, גולדה מאיר ודוד בן גוריון, אשר ברכו את ההמון מן המרפסת המפורסמת כאשר לצידם שחקנים בדמויות הרבנים הראשיים לישראל דאז. לצורך השחזור אותרו שתי מכוניות שרד מדגם סיטרואן אשר הסיעו לחגיגות המקוריות את המכובדים, ג'יפ צבאי בריטי מתקופה זו ומחלק עיתונים אשר חילק עיתונים שהודפסו במיוחד ליום זה ברוח הזמנים ההם. בנוסף, שולבו בין ההמון נגני רחוב, להקות מחול אשר הרקידו את המשתתפים במעגלי הורה וריקודי עם ודמויות של מפורסמים מהימים ההם עם צלמים אשר צלמו את הקהל במצלמות אותנטיות. במהלך החגיגות הופיעה בפני החוגגים, עינת שרוף, במופע מרהיב עם מיטב שירי ארץ ישראל.


יעקב חגואל, ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות:"החלטנו לבצע שחזור מדויק של התמונה ההיסטורית של ההמון הרוקד ברחובות על מנת לאפשר לכל אזרחי המדינה לחוש את תחושות השמחה אשר עטפה את המדינה ביום היסטורי זה ובכדי לחזק את המודעות ליום זה. בכוונת ההסתדרות הציונית העולמית להפוך את יום כ"ט בנובמבר ליום הציונות בישראל. הציבור הרחב חוגג את יום העצמאות, אך אנו רוצים להקדיש גם את חשיבותו של יום זה".

 

אירוע שחזור כ"ט בנובמר, ביום שלישי, 29 בנובמבר 2011, בשעה 13:00 ברחבת בניין ההסתדרות הציונית, רחוב קינג ג'ורג' 48, ירושלים.

 

 

(27.11.11)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©