באתר
במדריך
ראשי > אירועים > פסטיבל אשה 2012

פסטיבל אשה 2012

פסטיבל אשה 2012 המתקיים זו השנה ה-16 ברציפות, יציין 101 שנה ליום האשה הבינ"ל בדגש על נושאים חברתיים ומצויינות ביצירה...

הפקה: קשר פקטור 

מנכ"ל הפסטיבל: גיא תלם

ניהול אמנותי: אורי אגוז

 

פסטיבל "אשה" יתקיים זו השנה ה- 16 ברציפות בתיאטרון חולון, הפסטיבל נותן במה ליצירה הנשית הישראלית וגם הבינלאומית. הדגש על היצירה הנשית שעומד בבסיס חזון הפסטיבל מקבל בשנה זו משנה חשיבות.

לדברי המנהלת האומנותית, אורי אגוז: "דווקא בעת כזו, כשמתחדדות עמדות קיצוניות ונפערים סדקים ופערים מבקש פסטיבל אשה למקד את תשומת הלב בקול הנשי. לקיים אותו ולא לכסות עליו. לחשוף אותו במלוא המורכבות שלו ולא להסתירו או לצמצמו. לכן חיפשנו אחר יוצרות שמביאות את טביעת האצבע הייחודית שלהן מבלי לחשוש מה אומרות העיניים החיצוניות הבוחנות, ועדיין לקיים עם החוץ דיאלוג אמיתי.

הנושאים החברתיים עוברים כחוט השני אצל היוצרות והאמניות המשתתפות בפסטיבל, ובנוסף תתארחנה בו אמניות המסמנות את דור העתיד של נשים יוצרות בארץ בכל תחומי אמנויות הבמה: תיאטרון, מחול, קולנוע, מוסיקה ואמנות".

מנכ"ל הפסטיבל והתיאטרון גיא תלם: "מוזיקה טובה באמת - מדברת בעד עצמה ולא זקוקה להצדקה. עיקרון זה עומד בבסיס בחירת הנושאים והחומרים למופעים המרכזיים בפסטיבל אשה 2012 בתיאטרון חולון. בישראל יש סצינת ג'אז חיה ותוססת ואמנים מרחבי העולם פוקדים אותנו מעת לעת. יחד עם זאת, מעטים האמנים מן השורה הראשונה באמת, ובוודאי כשמדובר בזמרות ג'אז - המגיעים להופעות בארץ.


קסנדרה ווילסון האמריקנית, מהבולטות שביוצרות הג'אז בעולם, אמנית שחותמה על מוזיקת הג'אז ניכר ומבוסס תופיע בישראל לראשונה. לקהל הישראלי שוחר מוזיקה טובה מזומנת כאן אפשרות נדירה להשתתף במופע בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

 

להקת קווין השכילה לשלב בין מנגינות פופ קליטות וסוחפות למבנים והרמוניות קוליות מורכבות ובכך 'כתבה' פרק מפואר בתולדות הרוק. ראיתי במוזיקה של קווין, שיש בה מידה לא מבוטלת של כל מה שמסמל 'גבריות' - הזדמנות מצוינת למופע שהוא לא רק חגיגת רוק סוערת - אלא חוויה מוזיקלית המספקת מפגן של עוצמה נשית"


עוד בפסטיבל יתקיימו אירועים מיוחדים:  
ביה"ח וולפסון יוצא בשיתוף פעולה מיוחד עם פסטיבל אשה לקידום יוזמות למלחמה בסרטן לטיפול בנשים. העלאה מיוחדת של ההצגה "סוף טוב" מאת ענת גוב בבימויה של עדנה מזי"א ולאחריה פאנל בנושא בריאות האשה בשיתוף ביה"ח וולפסון בהנחיית כתבת הבריאות הילה אלרואי.


המיצג התיאטרלי "קווי מתאר" של היוצרת והמבצעת מורן אביב בהשתתפות עפרי עומר ועוז מרינוב מתקיים כזירת אירוח סביב שלושה שולחנות גדולים ועוסק במשמעות מושג הבית, גבולות הבית והיחס לשכן, וכן סדנה מיחדת של ליאורה לוי מבית אורייתא להעצמה נשית .  


לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים 

 

"פסטיבל אשה 2012", 22-25 בפברואר 2012,  תיאטרון חולון, שד' קוגל 11 חולון.

 

 

(11.01.12)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©