באתר
במדריך
ראשי > מרכזי מבקרים > אייל לביא - איש הקרח

אייל לביא - איש הקרח

אייל לביא, מנכ"ל עיצוב במה מספר במסיבת העיתונאים על ההתמודדות בהצלחה עם האתגר להקים את עיר הקרח בירושלים...

במסיבת העיתונאים שהתקיימה השבוע הוצג לפני לקהל העיתונאים פרויקט עיר הקרח בירושלים אשר הופק ע"י עיריית ירושלים וחברת אריאל, בשיתוף עם חברת עיצוב במה. אייל לביא, מנכ"ל עיצוב במה, אחד הגורמים המרכזיים בפרויקט זה מספר על ההתמודדות עם האתגר שעמד לנגד עיניהם.

 

זוהי הפעם הראשונה שעיצוב במה, לא רק היו אחראים על  הלוגיסטיקה בפרויקט אלא גם היו שותפים בייזום ובהפקה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית ירושלים וחברת אריאל. עיצוב במה שותפה גם מבחינת השקעות ורווחים. ההשקעה הכוללת בפרויקט עמדה על 25 מיליון ש"ח, כאשר 10 מיליון ש"ח מתוכם הינם השקעה במבנה שעיצוב במה ייבאו מחו"ל במיוחד לפרויקט זה.

 

בנוסף לכך, חברת עיצוב במה ניהלה בפועל את בניית עיר הקרח בשיתוף פעולה עם החברה הסינית. קבוצה של 35 אומנים, פסלים, תאורנים, מעצבים ובנאים שהגיעו במיוחד לצורך זה מסין.

 

מבחינה הפקתית, מסר לביא כי היו שתי נקודות מרכזיות איתן היו צריכים להתמודד:

זוהי הפעם הראשונה שפרויקט מסוג זה מתקיים במדינת ישראל בה הטמפרטורה הינה גבוהה, שלא כמו בארצות אירופה בהן מתקיים פרויקט זה בטמפרטורה נמוכה בהרבה. על מנת להתאים את התנאים הותקנה טכנולוגיה מיוחדת לקרר את הבניינים לטמפרטורה קבועה של 10- מעלות. לצורך זה נבנתה מערכת קירור אשר תקרר את המבנה ותדאג לזרימת אוויר נכונה.

 

הנושא השני איתו התמודדו בהצלחה הינו ייצור הקרח. רכישת הקרח היתה אמורה להתבצע דרך ארצות אירופה או מקנדה ומאחר וזה לא צלח, עיצוב במה דאגו לפיתוח מכונות מיוחדות לייצור קרח באשדוד. מאות טונות של בלוקי קרח ייוצרו בארץ והפכו לפסלים ומיצגים מרהיבים. 

 

 

 

(29.02.12)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©