באתר
במדריך
ראשי > אירועים > נאום אובמה בישראל - חוויית אירוח

נאום אובמה בישראל - חוויית אירוח

מרכז הקונגרסים הבינ"ל הפיק באופן עצמאי את האירוח של הנשיא האמריקאי ברק אובמה, מה עבר עליהם שם... 

הפקה ומיקום: מרכז הקונגרסים הבינ"ל - בנייני האומה 


רגע לפני כניסת חג הפסח ארח מרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה את הנאום המתוקשר של הנשיא האמריקאי, ברק אובמה. האירוע המורכב נערך בהפקה עצמאית של מרכז הקונגרסים וזכה להדים נרחבים.
 
מרגע שהתקבלה ההודעה בבנייני האומה על בחירתו של המרכז כיעד לאירוח הנשיא אובמה, היה ברור לכולם שעל האירוע הזה עומד לנצח הצוות המקצועי של מרכז הקונגרסים. ההפקה המורכבת נכנסה מייד למסגרת של לוח זמנים קצר עד דמיוני, של עבודה אינטנסיבית וצמודה עם נציגי הבית הלבן והשגרירות האמריקאית, וביחד יצר הצוות אירוע ראוי ומכובד שייזכר לדורות.
 
במהלך ההכנות לביקור הנשיאותי, הסתובבו במסדרונות הבניין עשרות נציגים מוושינגטון, ממשרד החוץ ומהשגרירות, בזמן שבאולמות האחרים האירועים נערכו כסדרם. נוסף על ההיבטים התפעוליים-לוגיסטיים השגרתיים, הכרוכים באירוח של משלחת נשיאותית וקהל של אלפי אנשים, התמודד צוות המרכז עם דרישות מחמירות של אבטחה, בסטנדרטים שאינם מוכרים בארץ, ועם הכנות לסיקור התקשורתי הרחב של כלי התקשורת מהעולם.
 
צוות התפעול והאחזקה עמל על ביצוע מתיחת פנים לאודיטוריום אוסישקין, על עבודות גינון וניקיון מאסיביות ברחבת הכניסה, על גיהוץ הדגלים וניקיון השטיח האדום. תוך שבוע שופצו חדרי ה VIP הסמוכים לאודיטוריום, כאשר שניים מהם עוצבו מחדש והפכו ללשכות מפוארות ומאובזרות עד הפרט האחרון, לשימושם של הנשיא אובמה ומזכיר המדינה, ג'ון קרי.
 
אין זו הפעם הראשונה שבבנייני האומה מארחים אירוע מסוג זה. נשיאים ושועי עולם כבר פקדו את הבניין בעבר, במסגרת אירועים בינ"ל מתוקשרים. רק בעשור האחרון ביקרו במקום ביל קלינטון, ג'ורג' בוש, מיכאל גורבצ'וב וטוני בלייר. ובכל זאת, הידיעה כי הנאום הצפוי באולם אוסישקין הוא האירוע המרכזי במסגרת ביקור אובמה במזה"ת, רגע השיא אליו יהיו נשואות עיניהם של עשרות מיליוני צופים ברחבי העולם, ומעל הכל – האחריות הכבדה הכרוכה בהפקה העצמאית, עוררו התרגשות רבה בקרב כל צוות המרכז.
 
בשעה 16:30 הגיעה הפמליה לבניין, ומנכ"לית מרכז הקונגרסים קיבלה את פניו של הנשיא באופן אישי. לאחר לחיצת ידיים, החלפת מילים וצילום משותף, נכנס ברק אובמה ללשכתו שעוצבה במיוחד עבורו. לאחר מכן עלה אובמה על במת אוסישקין ונשא את נאומו ההיסטורי שזכה לתשואות רבות. אובמה עזב את הבמה, אך נשאר מספר דקות בלשכתו.
 
בסיום האירוע, קופלו הדגלים והשטיח האדום, ועובדי בנייני האומה קיבלו מכתב הוקרה מהמנכ"לית, מירה אלטמן: "בזכות המקצועיות, הידע, והניסיון של כל אחד ואחד מכם, הניהול, הארגון, ובעיקר האכפתיות ולקיחת האחריות האישית, הרמנו וניהלנו את אחד האירועים, המכוננים במדינת ישראל... בלוח זמנים בלתי סביר ולחוץ, הצלחנו במשימה ואף מעבר, לכל דמיון...הערכתי הוקרתי, ותודתי שלוחה לכל אחד מכם".


בזאת הצטרף אירוח הנשיא אובמה לשורה ארוכה של אירועים היסטוריים שהתרחשו בין כתלי בנייני האומה, במהלך למעלה משישה עשורים של פעילות.

צפו בתמונות נוספות מהאירוע
 
 
כיתוב וקרדיטים לתמונות:
- תמונות אובמה נואם באודיטוריום אוסישקין (צילום: מיכל פתאל)

- הנשיא ברק אובמה מברך את מירה אלטמן, מנכ"ל מרכז הקונגרסים הבינ"ל - בנייני האומה, בעת ההגעה למרכז בירושלים, מרץ 2013 (צילום: פיט סוזה, הבית הלבן)

 

(14.04.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©