Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > אירועים > הכנס הבינ"ל הראשון לעלייה לרגל ירוקה ונגישה

הכנס הבינ"ל הראשון לעלייה לרגל ירוקה ונגישה

18 גלובוסים ענקיים בעיצובים מרהיבים הוצבו בגשר אלרוב למרגלות העיר העתיקה, במטרה להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ. הגלובוסים הגיעו לירושלים במסגרת כנס 'עלייה לרגל ירוקה ונגישה' ביוזמתה של סגנית ראש העיר ירושלים גב' נעמי צור...

התערוכה הבין לאומית של Cool Globes הגיעה לירושלים במסגרת הכנס הבינלאומי הראשון ל"עלייה לרגל ירוקה ונגישה". 18 גלובוסים ענקיים בעיצובים מרהיבים המדמים את הבעיות והפתרונות של משבר האקלים הוצבו בטיילת החומות בירושלים.


שמונה עשרה הגלובוסים הענקיים, בקוטר של 2.6 מטרים, עוצבו ע"י אמנים אמריקאיים במטרה להגביר את המודעות לבעיית התחממות כדור הארץ. הגלובוסים עשו מסע ארוך בדרכם לישראל: החל משיקגו, סן דייגו וערים נוספות בארצות הברית דרך ערים באירופה כגון ז'נבה, מרסיי ואמסטרדם. הגלובוסים יוצבו בטיילת החומות למרגלות העיר העתיקה עד לאחר החגים ויימכרו במכירה פומבית שהכנסותיה קודש לתוכניות חינוכיות בנושא איכות הסביבה לתלמידי ירושלים.

 

עיצובי הגלובוסים מדמים את הבעיות והפתרונות של משבר האקלים בעולם, יוזמת ארגון Cool Globes, ארגון ללא כוונות רווח, שמטרתו לעורר מודעות ציבורית להתחממות כדור הארץ ופתרונות לכך באמצעות עיצובים מיוחדים של גלובוסים ענקיים המוצגים בשטחים ציבוריים. הגלובוסים מציגים גם אפשרויות שונות לפתרון משבר האקלים ולא רק את הבעיה. מטרת הארגון היא כי בעקבות החוויה והחשיפה למוצגים המיוחדים, הצופה ירגיש כי ביכולתו לקחת חלק ולשנות את המציאות הסביבתית למציאות טובה יותר.

 

פרויקט הגלובוסים המעוצבים החל מתוך התחייבות שהוצגה בכנס קלינטון ליזמות בשנת 2005 והארגון הוקם בשנת 2006. החל משנה זו התערוכה נדדה במספר ערים בארה"ב ובעולם, ביניהן סאן דייגו, ז'נבה, מרסיי ואמסטרדם.

 

החיבור בין האמונה הדתית לחשיבה ירוקה וסביבתית


הכנס הבינלאומי בנושא "עלייה לרגל ירוקה ונגישה" מתקיים ביוזמת נעמי צור, סגנית ראש העיר ירושלים ושגרירת ארגון GPN בישראל- רשת עולמית לעלייה לרגל ירוקה. ארגון GPN מרוכז ע"י ICLEI, רשת עולמית של רשויות וערים למען קיימות, וארגון ARC, המחבר בין דתות על בסיס נושאי איכות הסביבה. אירוע ייחודי זה הינו למעשה הכנס הראשון מסוגו בארץ המוביל תפיסה כוללת של קיימות אורבאנית, ושל התפיסה המחברת בין האמונה הדתית לחשיבה ירוקה וסביבתית.


מטרת הכנס הינה לחבר בין עלייה לרגל של מיליוני תיירים בשנה לערים הקדושות בעולם ולעיר ירושלים בפרט, לנושא איכות הסביבה ובמקביל, לעורר את המחויבות של האזרחים והרשויות השונות לחשיבה סביבתית מעמיקה בצורה שחוצה מגזרים, דתות וגבולות לטובת כל תושבי העיר ומבקריה.

 

הכנס שואף לטשטש את הגבולות הפיזיים והרוחניים בין הדתות השונות במטרה לפעול יחדיו למען המטרה הנעלה של שימור וקיימות העולם בו אנו חיים כולנו, כל אחד באמונתו הוא. לשמר ולהוקיר את ערי העלייה לרגל, את העולים אליה, המבקרים בה ואת המתגוררים בה מתוך כבוד, סובלנות ופתיחות.


כעת, כאשר עולה המודעות לסכנות הסביבתיות, לצורך למזער את נזקיהן ולחנך לחשיבה סביבתית ברת קיימא, נוצרה פלטפורמה ייחודית עבור דתות העולם ואנשי הדת המובילים אותן, הרואים עצמם כמי שתפקידם להגן על יצירת האל, להתערב ולפתור בעיה משותפת זו בעזרת מיליוני עולי הרגל אשר יראו בהפצת החשיבה הסביבתית ברת הקיימא כחלק בלתי נפרד מאמונתם ושליחותם הדתית.


בכנס הבינלאומי הראשון לעלייה לרגל ירוקה ונגישה יתקיימו הרצאות בהשתתפות מרצים ישראליים ובין לאומיים מתחומים שונים- סביבה, דת, אדריכלות, נגישות, טבע, תיכנון וחברה. בנוסף יתקיימו מושבי שולחנות עגולים המקדמים שיח בין משתתפי הכנס, סיורים ואירועים שונים. בין הנושאים שיעלו בכנס: קיימות אורבאנית, עלייה לרגל תוך שמירה על הסביבה, נגישות בערי עלייה לרגל, פתיחות קבלה וכבוד במרחב הציבורי והדתי בעלי עלייה לרגל, האינטראקציה בין עולי הרגל לתושבי העיר והרשויות ועוד.


בין הנואמים הצפויים: שר התיירות, מר עוזי לנדאו, ראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, גב' נעמי צור- סגנית ראש עיריית ירושלים, יוזמת הכנס, הרב דוד רוזן- הנשיא הבינלאומי של הוועדה העולמית לדתות למען השלום, הרוזן פיליפ פיקפייטרה- ראש מסדר סנט לזרוס, ד"ר לורנס בראהם- כותב אמנת הקונצנזוס של אפריקה בנושא זכויות האדם ומקים המיזם החברתי הראשון בסין, יוסף אברמוביץ'- אחד ממקדמי נושא הקיימות הבולטים בעולם על ידי ה- CNN ומנכ"ל ערבה פאוור לשעבר, ראשי ערים, מעצבי דעת קהל ועוד.

 

לאתר כנס 'עלייה לרגל ירוקה ונגישה' 

האתר הרשמי של Cool Globes

 

כנס עלייה לרגל ירוקה ונגישה, 21-26 באפריל 2013, ימק"א ירושלים. 

 

 

(17.04.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©