Diskin2015
באתר
במדריך
ראשי > אינטראקטיב > סיור אייפונים/אייפדים בירושלים

סיור אייפונים/אייפדים בירושלים

יד יצחק בן-צבי משיקה סדרת סיורי אייפונים ייחודית, מורידים את האפליקציה הירושלמית ומתחילים לחוות את ירושלים בצורה חווייתית ואינטראקטיבית...

יד יצחק בן-צבי, משיקה סיורי אייפונים ייחודים בירושלים, המותאמים למראות של העיר ההיסטורית, לטעמים ולריחות. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ניתן לחוות את העיר ירושלים באופן אינטראקטיבי ויוצא דופן. הסיורים מיועדים לציבור הרחב בניהם משפחות עם ילדים, סטודנטים, תלמידים, מבוגרים, חיילים ועוד. הסיורים כוללים: משימות מאתגרות, טעימות קולינריות, צילומים במקומות מעניינים, ניווטי שטח, סריקת ברקודים והפתעות רבות. במהלך הסיורים יוצרים בעזרת מכשירי האייפון / אייפד את הסיפור של העיר ירושלים, כזה שטרם נכתב בספרים. בתום כל סיור מחכה למטיילים הפתעה מרגשת – צפייה בסרטון שהוא בעצם אוסף של כל הצילומים שנעשו במהלך הסיור, הסרטון הוא פרי יצירתם של כל משתתפי סיור האייפונים. ומשקף את החוויות מנקודת מבטם האישית.

מנכ"ל יד יצחק בן-צבי, יעקב יניב: "סיורי האייפונים מהווים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, אבן דרך בקדמה של שנות האלפיים ומאפשרים לכל אחד להכיר את העיר ירושלים באופן ייחודי ומרענן. יד יצחק בן צבי עוסקת מצד אחד בהיסטוריה של ארץ ישראל וירושלים בפרט ומצד שני יוזמת פעילויות חינוכיות מהנות וייחודיות המשלבות חדשנות  וטכנולוגיה".

מבחר מסלולים המיועדים לסיורי האייפונים:


רחביה – סיפור ציוני - מפגש מהנה במתחם רחביה, בו נפגוש את הייקים, הסופרים אנשי הרוח ואנשי החברה הגבוהה בירושלים שעיצבו את אופייה של רחביה. יחד נמצא את אותם אנשים שעשו את רחביה למיקרוקוסמוס של התנועה הציונית! הסיור כולל ביקור באתרים: גימנסיה עברית, גן הכוזרי, בית גד פרומקין, בית אוסישקין, בית הנשיא יצחק בן צבי ועוד.


שוק מחנה יהודה - בסטה של משפחה - מי לא שמע על שוק מחנה יהודה, השוק בהא הידיעה? בשוק מחנה יהודה, או כמו שהירושלמים קוראים לו 'מחניודה', אפשר למצוא  ה- כ-ל . ביקור בשוק מזמן מפגש עם הריחות, הצבעים, קריאות הרוכלים, סירים מלאי כל טוב על גבי פתיליות, ואפילו כמה הפתעות יאפיות בין דוכני הדגים והעופות. אתם מוזמנים להתחקות אחר משפחות מיוחדות בשוק  שיזמו ויצרו -עסקים, אומנות, תבשילים, מקומות בילוי ולא שכחו לרגע את הרוח שבחומר. בכל תחנה תמצאו בעצמכם את הסיפור המשפחתי של המקום. הסיור מתקיים ברחבי השוק ועובר במספר תחנות העוסקים בנושאים: בילוי משפחתי בשוק, משפחות פורצי דרך, אוכל של אמא, משפחה מיסטית וניגון של משפחה.

עין כרם - כמו מתוך תמונה – סיור בין סמטאות הכפר הציורי עין כרם, בעקבות נזירות נוצריות, עולים יהודים וקדושים מוסלמים. תושבי הכפר עסקו אלפי שנים בחקלאות, בגידול כרמי זיתים וענבים, בוסתנים וגינות ירק. חייהם נסובו סביב מעיין הכפר– מקור המים והחיים.
במאה הראשונה לספירה הגיעה למקום לביקור משפחתי מרים אם ישו, כשהיא נושאת ברחמה את המשיח הנוצרי. בכפר התגוררה אלישבע, קרובת משפחתה, שילדה את יוחנן – מבשר הנצרות.  
ברבות השנים נוסדו בכפר כנסיות ומנזרים שסיפרו את סיפור יוחנן וישו. אולם החיים בו לא פסקו. הוא נותר כפר חקלאי הנתון לחילופי השלטון ותהפוכות ההיסטוריה.
במלחמת העצמאות נטשו התושבים הערבים את הכפר, ובמקומם התיישבו בו עולים חדשים מתימן ומצפון אפריקה. פעילות מהנה בעין כרם בה תפגשו תקופות היסטוריות רבות ומגוונות, דרך המעין, הכנסיות, הבתים היפים והסיפורים המרגשים. הסיור כולל ביקור באתרים: מעין מרים, כנסיית יוחנן בהרים, בית השוקולד, בוסתן המעיין, בית היהודיה ועוד.

גבעת רם - צופן קריית הלאום - קריית הלאום היא לב ליבה של עיר הבירה ירושלים. קריית הלאום מקפלת בתוכה את פניה של המדינה כולה. אך מהו אותו כרטיס הביקור שלנו ? מהם הסמלים, הרעיונות והמוסדות הקיימים בה ? נפענח ביחד את הצופן שמאחורי קריית הלאום ונגלה אילו סמלים נבחרו להופיע על "כרטיס הביקור של מדינת ישראל". הסיור כולל ביקור באתרים: בנק ישראל, גן הורדים, בית המשפט העליון מבחוץ, כנסת מבחוץ, אנדרטת יזכור ועוד.

המושבה הגרמנית – קהילה בפעולה -  סיור הכרות עם קהילות במושבה הגרמנית מהטמפלרים ועד היום. הסיור כולל ביקור באתרים: מתחם הרכבת הישנה, קולנוע סמדר, תיאטרון המרתף, קפה מסריק, בתי אימברגר ועוד.

הרובע היהודי - מסע במנהרת הזמן בין דמויות אתרים וסיפורים ברובע היהודי בירושלים. הרובע היהודי בירושלים - עיר ללא הפסקה- מגלה לנו בכל פעם פנים חדשות ומפתיעות. הסיור כולל ביקור באתרים: החומה הרחבה, הרובע ההרודיאני, הקרדו, מוזיאון חצר הישוב ועוד.

מומלץ להצטייד במכשיר אייפון / אייפד של חברת אפל בלבד.
יש לדאוג כי המכשירים יהיו טעונים ועם חבילת גלישה באינטרנט
ניתן להגיע לסיור כבודדים או כקבוצות, חובה לתאם מראש.

הסיורים בתשלום.


לפרטים ולהרשמה ביד יצחק בן-צבי

לאתר יד יצחק בן-צבי

 

מרתון הסיורים של יד יצחק בן-צבי, תאריכים 14,16,17,18 במאי 2013.

 

 

(01.05.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©