באתר
במדריך
ראשי > אירועים > ענף האירועים העסקיים – תמונות מצב

ענף האירועים העסקיים – תמונות מצב

שוק האירועים העסקיים סובל בתקופה האחרונה בירידה בתקציבים, זה לא סוד...מה הגורמים לכך ואיזה תחומים דווקא פורחים בימים אלו...

זה לא סוד ששוק האירועים העסקיים סובל בתקופה האחרונה מירידה בתקציבים. הסיבות העיקריות להערכתנו נובעות משתי התפתחויות שונות, ראשית, הנטייה שהיינו ערים לה בשנים האחרונות של הקמת חברות הפקה קטנות, וכן ספקים חדשים בתחום התאורה, וידאו, עיצוב וכד', דבר שמגביר את התחרות וגורם למשרדים הותיקים, שזוכים בתקציבים, להוזיל גם הם את המחיר ולהפיק אירוע בתקציב נמוך. ברור הוא שדבר זה מהווה לעיתים סיכון שיכול לפגוע באיכות ובבטיחות האירועים וצריך לתת את הדעת על התפתחות זו. לדברי מנכ"ל אחת החברות המובילות בשוק: "אנו לא מסכימים להתפשר על איכות השירותים שאנו מספקים מזה שנים רבות, ומכך רוב החברות הוותיקות סובלות משחיקה ברווחים."

 

שנית, ברוח המחאה החברתית, החברות שנהגו בעבר להפיק אירועים גדולים בתקציבים גבוהים, קיצצו בתקציבים ואינן מעוניינות לנקר עיניים בימים אלו. כמו כן, האוירה הקודרת מסביב לפרסום התקציב הקשה של המדינה והחשש ממשבר כלכלי תורמים גם לנטייה הזו.  אמנם האירועים העסקיים מתקיימים, אך בתקציבים הרבה יותר נמוכים מבעבר. נראה כי המגמה כיום היא ללכת יותר לכיוון הפקת ימי עיון או אירועים אינטימיים המיועדים לקהל יעד מצומצם וממוקד יותר.

מאידך, ניתן לראות שלושה תחומים מאוד תוססים בתחום השיווק החוויתי:

* הראשון הינו תופעת ריבוי הפסטיבלים, יותר מ- 20 פסטיבלים מתקיימים בארץ רק בחודשים מאי יוני (על כך נרחיב בידיעה נפרדת).

* תחום נוסף הוא אירועי קידום מכירות נקודתיים - הפנינג מכירתי, כמו הפנינג למכירת רכב אותם יוזמות חברות רכב, פעילות קד"מ בקניונים כמו זה שיזם מפעל הפיס וכד'. החברות מוכנות להשקיע באירועים מסוג זה בגלל התוצאות המיידיות.

* התחום השלישי הינו אירועים תדמיתיים - תרבותיים - שיווקיים המיועדים לקהל הרחב, אותם יוזמות חברות מובילות בתחומן, כמו סלקום בתערוכת 'מובייל שואו', 'הפנינג קוקה קולה' וכד'. לפי הערכתינו סוג האירועים האלו משלבים גם פיתרון שיווקי ותדמיתי לחברה שיוזמת את האירוע וגם ערך מוסף תרבותי לקהל הרחב, יש בו אלמנטים של פתרונות למשבר שממנו סובל תחום האירועים העסקיים.

 

 

(07.05.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©