באתר
במדריך
ראשי > תערוכות > רכבות - תערוכת ענק בירושלים

רכבות - תערוכת ענק בירושלים

תערוכת הענק של עולם הרכבת תפתח בתחילת יולי במתחם תחנת הרכבת המחודש, בהפקת בימות ועיצוב במה. בכוונת היזמים להקים את התערוכה בזמן שיא של 28 ימים...

הפקה: בימות, עיצוב במה 


תערוכת "עולם הרכבת 2013"- תערוכת ענק, מודולארית ומרהיבה, המציגה את עולם הרכבות מתקופות היסטוריות שונות (מקיטור ועד רכבות חשמליות) ואת כל הדגמים המפורסמים ביותר של עולם הרכבות - תתקיים, לראשונה בסדר גודל שכזה בירושלים במתחם התחנה הישנה המחודש, בהפקת חברת בימות וחברת עיצוב במה.

 

התערוכה מאפשרת לצופה לחוות את עולם הרכבות החל מדגמים המוקדמים שיוצרו עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ועד הרכבות המשוכללות ביותר בעולם, הקיימות כיום. קהל המבקרים יהנה מצפייה מקרוב בעשרות דגמים נדירים ומיוחדים של רכבות, שהוטסו מכל רחבי העולם והושאלו מאספנים ידועים.

למעלה מקילומטר של פסי רכבת, עליהם כ-40 רכבות מיניאטוריות מכל התקופות והסוגים, שיאפשרו לחובבי עולם הרכבות, שמספרם בישראל הולך וגדל, ולצופים בתערוכה ללמוד וליהנות מעולם חדש הנגלה לעיניהם.

הרכבות בתערוכה נוסעות בתוך נוף אירופאי התואם במדויק את המציאות: פארקים, תחנות דלק, מסעדות, בניינים ומבנים ציבוריים, כבישים סואנים, מנהרות, אגמים, נהרות ונופים מרהיבים! כמו כן, בתערוכה ניתן לחזות גם בתרחישים שונים ומפתיעים כגון תאונות דרכים, תיקונים בצידי הדרך, רוכבי אופניים ועוד.

כמו כן יוצגו, רכבות נדירות כדוגמת קטר "הקרוקודיל"- קטר משנות השלושים, שתוכנן במבנה גמיש ומפרקי על מנת שיוכל לעבור במסלולי הרי האלפים העקלקלים עם רכבות משא ארוכות.

 

הקמת תערוכה בזמן שיא

 

יוזם התערוכה ומנכ"ל חברת בימות, יואל פאר: "תערוכת הרכבות הינה התערוכה הגדולה בישראל בתחום הרכבות ההולך ומתפתח בכל העולם. באירופה, תערוכות מסוג זה מוצלחות מאד ומבקרים בהם מיליוני מבקרים. גם בארץ, קיימים מעריצים רבים לתחום, ואף מועדוני מעריצים וחובבי רכבות. התחום זוכה להערכה רבה, ורוכש לו מידיי שנה יותר ויותר מעריצים.

 

התערוכה מיועדת לכל המשפחה ותאפשר למבקרים ליהנות מחוויה מרגשת, מעניינת, לימודית וייחודית, הכוללת צפייה בסרטים המצולמים מהרכבות עצמן שיוקרנו על גבי מסכי פלזמה ענקיים, פינות יצירה והרכבה של רכבות ועוד...


בכוונתנו, הוסיף יואל פאר, לשבור שיא גינס, ולהקים את התערוכה בזמן שיא של 28 ימים. תערוכות מסוג זה מוקמות במהלך שנה, לפחות".

המנהל האומנותי של התערוכה, שמעון פוטרמן: "כל חברי מועדון הרכבת הירושלמי השותפים לעשייה, חובבי הרכבות בישראל ומומחים לתחום ברחבי העולם מתרגשים ומצפים לתערוכה - שתהייה הגדולה מסוגה במזרח התיכון ומהגדולות בעולם. הדגמים הנדירים, המגוון הרב והאותנטיות לצד האווירה האירופאית שהיוותה השראה למסלולים יהפכו את התערוכה לאחת המדוברות בעולם. הקפדנו על רכבות נדירות ומיוחדות, על חוויה מרגשת שתסחף את הצופים לשעה של חווית נסיעה נדירה ברכבת, חובבי רכבות מכל רחבי העולם, יגיעו לישראל לצפות בה".

להזמנת כרטיסים

 

תערוכת"עולם הרכבת", 7 ביולי עד 2 בספטמבר 2013, במתחם תחנת הרכבת המתחדש בירושלים.

 

 

(05.06.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©