באתר
במדריך
ראשי > אירועים > כנס Israel BrainTech - הסיכום

כנס Israel BrainTech - הסיכום

אינוויז'ן מסכמת את הכנס Israel BrainTech, הכנס הישראלי הבינלאומי הראשון לטכנולוגית מוח בו השתתפו מעל 800 איש...

הפקה: אינוויז'ן שיווק חוויתי

לוקיישן: האנגר 11
עיצוב: חיה אלוני
תכנון שטח: נועז הראל
ריהוט: שאנטי אלגנטי
קייטרינג: אמברוזיה
הקרנה והגברה: קולשר
עיצוב גרפי סטודיו אינווזי'ן: מיכל לוי
ביתנים ובינוי: סוקוניק
רישום: מיינט
אנימציות: קורן בר 

 
לראשונה בישראל, ובהשראת חזונו של הנשיא מר שמעון פרס, התקיים כנס Israel BrainTech, בהפקת אינוויז'ן שיווק חוויתי, במהלכו גם חולק פרס בשווי של מליון דולר במסגרת תחרות ה- B.R.A.I.N. הכנס הבינ"ל ננעל בהאנגר 11 בנמל תל אביב בהפקה מרשימה של יומיים, עם מעל 800 משתתפים, עשרות ביתני מציגים ותערוכת אומנות חוויתית שכולה מתבססת על טכנולוגיית המוח.

 

תומר סגמן, מנכ"ל אינוויז'ן מסר כי "הכנס היווה הזדמנות פז למשקיעים ויזמים להיפגש עם גדולי המוחות בעולם בתחום מדעי המוח וטכנולוגיות המוח, בהרצאות ובמפגשים ייחודיים שאיפשרו חשיפה לכמה מן הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום".

 

פריצות דרח יישומיות בתחום חקר המוח


במסגרת הכנס הוקמו מתחמים שונים שאיפשרו לחוקרי מוח בעלי שם עולמי, יזמים, משקיעים, חברות סטארט-אפ ותאגידים בינלאומיים, וזאת במטרה להציג את פריצות הדרך היישומיות האחרונות בתחום חקר המוח, הוקם מתחם ענק עם אמפי תאטרון והתקיים סבב "שולחנות עגולים" מעל 20 נושאי דיון שונים.

 

ד"ר רפי גידרון, יו"ר ומייסד עמותת טכנולוגיות מוח לישראל, חבש בזמן נאומו קסדה עם חיישנים המשדרים את גלי המוח שלו בזמן אמיתי למסך הווידיאו הענק מאחוריו. "היה יכול להיות נהדר אם היינו יכולים הציץ למוח של הבוס שלנו או של הקרובים לנו. אנחנו פה היום כדי לדמיין יחד את האפשרויות הגלומות בפיתוח התחום ולהפוך אותן למציאות", אמר. "חשוב שנחקור את סודות המכונה המופלאה הזו שנמצאת בין האוזניים שלנו, האחראית לכל המצאות העולם - החל מהמונה ליזה ועד הסימפוניה החמישית". טוב שהגעתם, שכן עלינו להתחיל עכשיו במשימתנו המשותפת – להפוך מדע בדיוני למדע. סמנו את היום, אנחנו מתחילים לעשות היסטוריה. ברוכים הבאים לעתיד!"

 

נשיא המדינה, מר שמעון פרס אמר כי "ישראל יכולה להיות סטארט אפ ניישן גם בתחום חקר המוח הבינלאומי. צריך לתת למוח הישראלי הזדמנות לפרוח, להמציא ולהתפתח ואני בטוח כי נראה הישגים רבי משמעות בעתיד הקרוב. כבר היום אנו מבינים דברים על המוח שלא ידענו בעבר, אך באמצעות מחקר מתקדם נוכל להגביר את איכות החיים, להתגבר על מחלות ולמנוע סבל רב בעולם. יש היום מאמץ עולמי נרחב בתחום חקר המוח, טובי האוניברסיטאות ומוסדות המחקר- ואני מברך על כך".


לזוכים בתחרות BRAIN אמר הנשיא: "זהו כבוד גדול להעניק לכם את  הפרס הזה. השקעת עבודה רבה ומשמעותית מאוד. אישית אני נרגש שכן לפני מספר שנים התחלנו עם הננו-טכנולוגיה וישראל הפכה למעצמה עולמית, עתה עלינו להוביל גם בחקר המוח". לדברי רפי גידרון, יו"ר ומייסד עמותת טכנולוגיות מוח לישראל: "תעשיית הבריינטק, בדומה לתעשיית ההיטק, היא תעשייה חוצת גבולות. העמותה נוסדה על מנת להפוך את ישראל ל"האב" מוביל בתחום טכנולוגיות המוח.  מדובר במאמץ גלובלי וראינו זאת במועמדויות לתחרות - למעלה מ-70 פרויקטים הוגשו מ-11 מדינות ברחבי עולם. שמחנו גם שחמישה מתוך 10 הפרויקטים שהגיעו לשלב הגמר היו ישראליים, הישג מרשים לכל הדעות. אין לי ספק שישראל תהפוך לחוד החנית בפיתוח טכנולוגיות המוח".


יעקב פרי, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, אמר כי "התגליות והפיתוחים החדשים בתחום חקר המוח מוכיחים פוטנציאל וחדשנות בריפוי למען שיפור החיים האנושיים. בשנים האחרונות משרד המדע והחלל הכיר בחשיבות טכנולוגיות מוח: אנו מעניקים תמיכה ומעמידים קרנות מימון שונות הפועלות בשיתוף עם מדינות רבות כמו יפן ואחרות. אני משוכנע שתחום זה הוא קרקע פוריה ופורצת גבולות, שתשנה את חיינו מעבר לכל היכר. הממשל הישראלי מודע לקשיים ולמורכבויות המוצגים, ומכיר בכך שזוהי חובתי למצוא את הפתרונות".

 
המוח הוא תעלומה

 

חבר הקונגרס האמריקני צ'אקה פתח, האמון על יישום פרויקט מיפוי המוח האנושי ביוזמתו של נשיא ארה"ב, עלה לבמה כאשר הוא מרכיב Google Glass. "אני שמח שהמנהיגות בישראל ובעולם כולו מאמצת את המיקוד במסתורי המוח האנושי. יש למעלה מביליון אנשים הסובלים מאחת מ-500 מחלות המוח. בארה"ב אנו משקיעים 20-30 מיליארד דולר בשנה על אלצהיימר, אולם כיום מדובר בטיפול ולא במניעה. המוח הוא תעלומה עליה אנו יודעים כה מעט", אמר.


(16.10.13)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©