Banner_up_shfaim
באתר
במדריך
ראשי > פסטיבלים > פסטיבל 'צלילים בעיר העתיקה' בי-ם

פסטיבל 'צלילים בעיר העתיקה' בי-ם

פסטיבל 'צלילים בעיר העתיקה' בירושלים יתקיים בארבעת הרבעים של העיר העתיקה עם חגיגה תרבותית מוסיקאלית' עם מיטב הזמרים, הרכבים ולהקות...הכניסה חופשית...

ניהול והפקה: החברה העירונית "אריאל" 

ייעוץ מוסיקלי: יואב קוטנר
ייזום: הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לירושלים והתפוצות, עיריית ירושלים

בסוף חודש מרץ, יתקיים בעיר העתיקה בירושלים פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה", פסטיבל חוויתי הכולל מסע מוסיקלי בתוך ארבעת הרבעים של העיר העתיקה. הפסטיבל יכלול אירועים ייחודיים, הופעות של אמנים ידועים ועשרות הרכבים אתניים שינגנו מגוון רחב של סגנונות מוסיקליים מרחבי העולם. פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה", הינו חוויה תרבותית ומוסיקלית על חושית בה הצלילים האותנטיים יעטפו את העיר ויעניקו למבקרים את האפשרות להחשף לתרבויות השונות ולהיסטוריה הייחודית של כל רובע דרך המוסיקה הייחודית המותאמת לו. 

 

פסטיבל "צלילים בעתיקה" מתקיים השנה בפעם השלישית ברציפות ויהיה גדול ועשיר יותר. בנוסף להרכבים המוסיקליים האתניים, ייקחו חלק בפסטיבל זמרים, להקות והרכבים מהשורה הראשונה ביניהם: דני רובס, אריאל זילבר, אביתר בנאי, רד בנד, שולי רנד, עידן חביב, אודי דווידי, אהרון רזאל ועוד. כמו כן, יתקיים מדי ערב בחפיר מגדל דוד מופע "בטברנה על החומות" עם שמעון פרנס ולהקת הטברנה שינגנו מוסיקה יוונית סוחפת באווירת טברנה אותנטית.

הפסטיבל יתפרש על פני כל העיר העתיקה ובכל רובע תתנגן מוסיקה ייחודית המאפיינת אותו. בין ההרכבים שישתתפו בפסטיבל: ברובע הארמני- דיליז'אן ומוסיקה מארץ אררט, ברובע היהודי- צלילי העוד, כתם פז, אהרון רזאל, אודי דווידי, חוט המשולש, הכלייזמרים הירושלמים, ישי לפידות, אריאל זילבר, אביתר בנאי, מועצת השירה היהודית מארחים את האחים גת ושולי רנד. ברובע המוסלמי יופיעו ההרכבים אנסמבל עטרוש ולהקת לילות המזרח וכן שלל נגנים, ברובע הנוצרי יופיעו העבריים מדימונה, אורפנד לנד וסיסטאם עאלי. בכניסה לעיר העתיקה יופיעו דני רובס, עידן חביב, להקת שקטק, המופע של רד בנד, להקת מוואזין, משפחת אלייב ואנסמבל חביבתי. בנוסף להופעות הייחודיות לרבעים השונים, יתפרשו  ברחבי העיר העתיקה  הרכבים רבים ונוספים ביניהם: אנסמבל נ'עם, סבתא ממי, להקת אמחייה, איסטיקלל טריו, רבטיקו לנשמה, גולנאר, אנסמבל סמרה, פלמנקו רמנגאר, ג'יפסי ספיריט, א-מחייה, אינסרה ועוד רבים נוספים.

 

למכירה, תקליטים

 

השנה, לראשונה, תוקם בפסטיבל "שדרת צלילים" ברחבת שער יפו, אשר תציע למבקרים היצע עצום של תקליטים ותקליטורים מכל הסוגים והמינים במחירים אטרקטיביים. כמו כן, ימכרו בשדרה כלי נגינה שונים. "שדרת הצלילים" תוקם בשיתוף  חברת "התו השמיני", הרשת הגדולה ביותר למוסיקה בארץ.
   
הממונה על אגן העיר העתיקה ברשות לפיתוח ירושלים, ענר עוזרי: "פסטיבל 'צלילים בעיר העתיקה' יעניק למבקרים חווית על חושית ועוצמתית המשלבת מוסיקה אותנטית עם מראותיה המרהיבים של העיר העתיקה. השנה הגדלנו באופן משמעותי את מספר ההרכבים והאמנים שיופיעו בפסטיבל וזאת על מנת לתת ביטוי לכל גווני האוכלוסייה החיים בארבעת רובעי העיר העתיקה ולסגנונות המוסיקליים השונים. אנו מתרגשים לקראת הפסטיבל ומאמינים כי הוא מסמל את הרב תרבותיות והאותנטיות המאפיינים את העיר העתיקה."

מנכ"ל החברה העירונית "אריאל", ציון תורג'מן: "התיירות הלילית בעיר העתיקה פורחת עם השנים, זאת הודות למגוון רחב של אירועי תרבות בינלאומיים ואיכותיים. מבקרי "פסטיבל צלילים בעיר העתיקה" יוכלו ליהנות משפע של אירועים מוזיקליים רב תרבותיים ופעילויות מהנות המותאמות לכל הגילאים, לכל סוגי המבקרים  ולאופייה הייחודי של העיר."


פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה" מהווה אירוע עוגן תרבותי ותיירותי לצד פסטיבל האור ופסטיבל האבירים המתקיימים בעיר העתיקה. העיר העתיקה הינה אתר התיירות החשוב בישראל, המהווה אבן שואבת לביקורי תיירים ומבקרים. בנוסף לאתרי התיירות המרתקים ולייחודה של העיר העתיקה במשך היום, פסטיבל צלילים בעתיקה מצטרף למגוון פעילויות ליליות רבות המתקיימות בה ומאפשר ליהנות גם מאירועים בינלאומיים מגוונים ומופעים ססגוניים ולטעום מאווירתה, מאכליה וקסמה הלילי של העיר העתיקה.

 

לפרטים נוספים  

 

פסטיבל הצלילים בעיר העתיקה, בימים 31.3-3.4, בין השעות 19:00-23:00, העיר העתיקה ירושלים. הכניסה חופשית.

 

 

(09.03.14)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©