באתר
במדריך
ראשי > פסטיבלים > פסטיבל אור ירושלים 2014

פסטיבל אור ירושלים 2014

פסטיבל האור הבינלאומי השישי יתקיים בעיר העתיקה בירושלים, עם דגש על מיצגים אינטראקטיבים המשתפים את קהל המבקרים. בהשתתפות חברת AVS...

ניהול והפקה: חברת אריאל

בין אמני האור: AVS
ייזום: הרשות לפיתוח ירושלים, בשיתוף עם המשרד לירושלים והתפוצות, עיריית ירושלים, משרד התיירות 


'פסטיבל האור 2014', האירוע הבינלאומי הגדול בתחום אמנות האור, יתקיים בפעם השישית ברחבי העיר העתיקה בירושלים. הפסטיבל הינו חגיגה אמנותית, חושית, רבת רושם וקסומה אשר משאירה את הצופים נרגשים ממשחקי האור והצבעים על המרחב הציבורי המוכר.

השנה הפסטיבל יציג מגוון מיצגי אור בולטים ומרשימים במיוחד: מיצג 'מגדל הקלפים' עם דמויות תנכיות, CLOUD מייצג אינטראקטיבי, מגדל-אור בגובה 17 מטר, מיצג 'שעון הקוקייה' שיציג וידאו מפינג תלת מימד קסום, פרחי חרציות, שיירת פילים מוארים, שבשבות ענק ועוד.

 

הפסטיבל יארח שבעה עשר אמנים בינלאומיים בעלי שם, מהיוצרים המרתקים ביותר בעולם, אשר מציגים בפסטיבל את מיטב היצירה האמנותית בתחום האור בעולם בינהם:
Luminarie De Cagna, Jacques Rival, Theoriz Studio OCUBO. בנוסף, ייקחו חלק בפסטיבל אמנים ישראלים מובילים אשר ידועים ביצירותיהם הקשורות באמנות האור, בינהם: מרטין עדין, קבוצת מסתורין, הגר אלעזרי וליאת סגל, ניסן גלברט, ניצן רפאלי, סטודיו AVS ורבים נוספים שיציגו פסלי אור ועבודות מרהיבות.

השנה, הפסטיבל יקיים לראשונה שיתוף פעולה עם המחלקה לעיצוב תעשייתי של האקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים 'בצלאל' - הסטודנטים יציגו גופי תאורה בפרשנות אישית.

הקהל יוזמן להשתתף בחוויה וליהנות מעשרות מיצגי אור מרהיבים בארבעה מסלולים שונים:לבן, אדום, כחול וירוק שיתפרשו על ארבעת רבעיה של העיר העתיקה, ויובילו את המבקרים מאתר לאתר ומיצירה ליצירה.

היצירות של AVS


ברחבת שער יפו - מרכז המידע הנוצרי - מיצג 'שעון הקוקייה'- ענת גוטברג, חגי שבתאי סטודיו CREATIVE AVS: על חזית מרכז המידע הנוצרי, המצטיין ביופיו האדריכלי, מוקרן מיצג וידאו מפינג (video-mapping). פני הבניין המוכר הופכים לשעון קוקייה ענק, והקהל יוכל לצפות גם בגלגלים המניעים את השעון. הקוקייה היוצאת בכל דקה לא תיתן לנו לטעות בשעה. המיצג נוצר על ידי  AVS - חברה ישראלית רב תחומית המתמחה בפיתוח חוויות מולטימדיה ועיצוב.

ברחוב המרוניטים- מיצג 'בריכת הדגים'- ירון צינמן- AVS CREATIVE: בעזרת הקרנת וידאו נוצרת אשליה של קילוחי מים נובעים מהקיר וזורמים לא אל הרצפה, אלא אל ברכת דגים שוקקת.


למידע נוסף 

אתר האינטרנט של הפסטיבל   
 

פסטיבל אור ירושלים ה-6, ב- 19-11 ביוני (י"ג-כ"א בסיוון ), בעיר העתיקה בירושלים.

 

 

(21.05.14)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©