באתר
במדריך
ראשי > פסטיבלים > פסטיבלים בעולם: פסטיבל Burning Man

פסטיבלים בעולם: פסטיבל Burning Man

פסטיבל האיש הבוער מתקיים מידי שנה במדינת נבדה שבארה"ב, הפסטיבל נמשך שמונה ימים ובו מקימים המשתתפים מייצגים אמנותיים חד פעמיים וסיטואציות חברתיות מיוחדות...

פסטיבל Burning Man נערך מדי שנה במדבר הסלע השחור שבצפון מדינת נבדה שבארצות הברית ומארח למעלה מ- 50 אלף מבקרים. 


הפסטיבל נקרא על שם האירוע המרכזי בו, במסגרתו נערכת שריפת דמות אדם עשויה עץ. "איש העץ" מלווה בנוכחותו את הפסטיבל מתחילתו וניתנות לו משמעויות רבות ושונות בפי באי הפסטיבל. טקס השריפה נערך במוצאי השבת, לקראת סופו של השבוע בו נערך הפסטיבל. הפסטיבל נמשך שמונה ימים, כאשר הוא מתחיל ביום שני האחרון של אוגוסט ונגמר ביום העבודה האמריקני, שחל ביום שני הראשון של חודש ספטמבר. בימי הפסטיבל האחרונים שורפים חלק מעבודות האמנות שהוצגו בפסטיבל ובלילה האחרון שורפים את מקדש הפסטיבל.

במסגרת הפסטיבל מוקמת עיר זמנית הנקראת "עיר הסלע השחור", בה שוהים משתתפי הפסטיבל, כשהם מתגוררים בקרוונים, אוהלים ומבנים ניידים. דיור זמני וארעי זה, הוא ערך חשוב בקהילת משתתפי הפסטיבל. מדי שנה גדל מספר המשתתפים בפסטיבל.

 

לפסטיבל יש עשר עקרונות מיוחדים כשאחד מהם הוא "מאמץ קהילתי"-  קהילת הפסטיבל מעודדת ומאמינה בעשייה משותפת ומקדמת כל סוג של עשייה קבוצתית, חיבור חברתי, מרחבים ציבוריים, עבודות אמנות וכל שיטות התקשורת המקדמות אותם.

 

 

לאתר הפסטיבל 

 

 

(11.09.14)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©