באתר
במדריך
ראשי > אירועים > מלכת השאנסון הצרפתי מגיעה לישראל

מלכת השאנסון הצרפתי מגיעה לישראל

מלכת השאנסון הצרפתי JULIETTE GRECO מגיעה להופעת "פרידה" בתל אביב, בהפקת גד אורון ומרסל אברם...

הפקה: גד אורון ומרסל אברם

Photo credit: Jean Marc Lubrano


ז'ולייט גרקו חוזרת לישראל, להופעה אחת בלבד כדי להיפרד מהקהל הישראלי. ז'ולייט גרקו היא התגלמות השאנסון הצרפתי. לא בכדי היא זכתה  לכינוי "לה גרקו". קולה מהפנט, נוגע ללב ומפיח חיים חדשים במילות השירים ובלחנים הנפלאים של השאנסונים הבלתי-נשכחים אותם היא מבצעת וביניהם "העלים המתים", "הפשט אותי", "תחת שמי פריז", "אקורדיון", "דבר אלי אהבה", ועוד.

"היא שנסונרית, ואת הקומדיות והטרגדיות 'המיניאטוריות' שלה היא שרה בקלילות מרשימה או בדרמטיות תיאטרלית. כאלה היו הופעותיה המוקדמות, וכאלה הן גם היום. גם אחרי קריירה של חמישים שנה, נדמה שלא השתנתה כלל. היא עדיין חיוורת, עם שיער שחור כפחם ולבושה בשחור... בהופעות שלה, האישה הקטנה הזו נדמית פתאום גבוהה מאוד, קלת דעת, וולגרית וביישנית, חולמנית, מפוחדת ואמיצה, תלוי באווירת השיר שאותו היא מבצעת".

 

מלווה בבעלה הפסנתרן ז'ראר ז'ואנסט ובנגן האקורדיון הוירטואוז  ז'אן-לואי מטינייה תעלה גרקו בפעם האחרונה בקריירה המפוארת שלה על במת היכל התרבות במסגרת סיבוב ההופעות "פרידה" עליו הכריזה כסיבוב ההופעות האחרון שלה. שיריה של ז'ולייט גרקו נוגעים בנושאים פוליטיים ואינטלקטואליים, הם מלאים חיבה ולהט. היא הכירה את כולם - פיקאסו, ז'אן קוקטו, סרז' גינסבורג, ז'אק פרוור, מוריס מרלו-פונטי, מיילס דיוויס ובוריס ויאן - והייתה חברתם הקרובה של ז'אן-פול סארטר ושל סימון דה בובואר. אין איש כמותה שיידע להפיח חיים בבוהמה של פאריז הישנה.

 

לרכישת כרטיסים 

 

JULIETTE GRECO במופע "פרידה", ב- 4 במאי 2015, היכל התרבות, תל אביב.

 

 

(22.02.15)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©