באתר
במדריך
ראשי > אירועים > תשעה באב בירושלים

תשעה באב בירושלים

כבר יותר מ- 1900 שנה עם ישראל מציין את חורבן בית המקדש בהתכנסויות וטקסים שונים ללא ארגון, הפקה או בימוי אלא מכוח המסורת בלבד...

תשעה באב בתל אביב

 

כמו בכל שנה המוני ישראל הגיעו לרחבת הכותל להשתתף בתפילות המציינות את חורבן בית המקדש.


"מי אחראי על ההתכנסות, על הארגון? "נשאל הצוות בקרן מורשת הכותל, המנהל בפועל את הכותל. השאלה מפתיעה אותם. "ארגון? הפקה? הדבר היחיד שאנו מתעסקים בו הוא סידורי ביטחון ותנועות רכבים בשיתוף עם המשטרה שגייסה אלפי שוטרים. אין הפקה, אין תכנון, שום דבר. אלפי אנשים מתכנסים ויודעים בדיוק מה לעשות. הם עושים זאת כבר יותר מ- 1900 שנה."  

"כל שנה, אנו מקבלים פניות של מפיקים, יוזמים מסחריים והתנדבותיים למסד את האירוע, לארגן אותו, לביים אותו עם טקסים שונים ואנו מסרבים. העם היהודי אלוף בטקסים מוצלחים מלאי תוכן".

לדברי מנהלי הקרן, האירוע מעורר עניין רב ברחבי העולם. בערב תשעה באב, אנו עדים לעליה של יותר מ- 100% במספר הגולשים הצופים בכותל דרך אתר הכותל.

 

על תשעה באב:


תשעה באב, מציין  את חורבן שני בתי המקדש. לפני 1,939 שנים נחרב בית המקדש השני (בשנת 70 לספירה בידי המצביא הרומאי טיטוס),  ולפני - 2,428 שנים  נחרב בית המקדש הראשון (בשנת 586 לפנה"ס בידי נבוכדנצר השני מלך בבל ). גירוש יהודי ספרד החל ביום הזה בשנת 1492 וגם השנה בתשעה באב אנו עדים לאירועים קשים העוברים על העם היהודי.

הלכות ומנהגים:

צום, קריאת מגילת "איכה", הימנעות מתלמוד תורה, אמירת קינות, ישיבה על הרצפה ומנהגי אבלות שונים: לא להסתפר ולא להתחתן, אי שמיעת מוזיקה והימנעות מרחיצה, איסור על קיום יחסי מין ואיסור על נעילת נעליים העשויות מעור.

 


צפיה במצלמות הכותל בשידור חי – לאתר שלוש מצלמות המאפשרות לאחר תהליך רישום פשוט לצפות חינם ברחבת הכותל, רחבת התפילה בחוץ ובפנים.

 

התמונה לקוחה מתוך גלרית תמונות ממרכז המבקרים של הכותל. תכנון והפקה: פרוגרמה.

 

(23.07.07)
הניוזלטר Live Marketing  |  תנאי שימוש  | 
כל הזכויות שמורות ל - promomagazine.co.il ©